Поліція зафіксувала 219 випадків булінгу в українських школах за перші 10 місяців 2024 року.
Як повідомляє "Опендатабот", хоча ця цифра менша, ніж у період до повномасштабної війни, проблема цькування залишається актуальною. За даними Українського інституту дослідження екстремізму, 40% дитячих самогубств стаються саме внаслідок булінгу.
Кожен другий протокол за цькування складається на підлітків 14-16 років, а майже кожне шосте правопорушення — це булінг, вчинений групою або повторно. Крім того, 12 протоколів складено на освітян, які приховували факти булінгу.
Тим часом суди стали ефективніше розглядати справи про булінг: 73% протоколів у 2024 році вже мають рішення.
За даними "Опендатабот", за місяць роботи в Україні онлайн-кнопки для анонімних звернень щодо булінгу, було подано 85 повідомлень, переважно від батьків. Найбільше звернень зафіксовано у Києві та області.
Наразі штрафи за булінг становлять від 850 до 3400 грн, хоча освітня омбудсменка пропонує підвищити штрафи до 10 000 грн.
Цькувальники несуть відповідальність з 16 років, до цього відповідальність несуть батьки. Керівники шкіл також несуть відповідальність за замовчування випадків булінгу.
Нагадаємо, директорка Музею Голодомору Леся Гасиджак подала до суду на юриста Клима Братківського через булінг в мережі.