Кабінет міністрів України підтримав законопроєкт, у якому передбачається скасування заочної форми навчання з наступного 2024 року.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Відтепер студенти зможуть змінювати спеціальність після 1-2 курсів, обирати тривалість навчання, а заочну форму замінить дистанційна. Такі заходи допоможуть оптимізувати українську вищу освіту та наблизити її до європейських стандартів, пояснив посадовець.
Зокрема, законопроєкт містить наступні нововведення:
- Студенти, які вчаться за контрактом, зможуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість 4. Чи навпаки — здобути ступінь за 6 років. Це допоможе формувати зручний графік, якщо студент працює чи хоче приділити більше уваги певним предметам;
- Вибір спеціальності буде можливий після першого чи другого курсу. Абітурієнти зможуть вступити на певну галузь, де 1-2 роки вивчатимуть загальні предмети, а далі — повинні будуть обрати конкретну спеціальність;
- Дистанційне навчання замість заочного чи вечірнього. За словами Федорова, "дистанційне навчання показало себе ефективніше, ніж купування дипломів та освіта "для галочки".
Крім цього, впровадять фіксування мінімального обсягу аудиторних занять. Для бакалаврів — не менше ніж 10 годин, для магістрів та аспірантів — не менше ніж 8. Раніше цей показник не регулювався, і в деяких закладах студентам доводилось опрацьовувати дисципліни майже самостійно.
Також для студентів, які навчаються на регульованих спеціальностях (право, медицина, військова служба, атомна енергетика тощо) вибірковий компонент буде 10%, замість 25% як раніше. А для нерегульованих — навпаки, відсоток може бути більшим за 25%.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України вирішив реорганізувати Національний авіаційний університет на два заклади вищої освіти.