Український режисер Алан Бадоєв та Ольга Навроцька презентують фентезі-всесвіт про українську силу "Хроніки сили". Над проєктом вони працювали протягом трьох років.
Як зазначають митці, "Хроніки сили" покликані створити "новітній епос" та показати світу, хто такі українці та в чому їхня сила.
Бадоєв та Навроцька почала створювати фентезі-всесвіт в травні 2022 року, одразу після деокупації Київщини. Їх надихнула прогулянка Володимирською гіркою у Києві, з того часу вони почали співпрацювати. У проєкт залучили істориків, міфологів, географів, художників, композиторів, дизайнерів, консультантів з мов, дослідників та інших фахівців й талановитих українців.
"Ми прагнемо відродити для українців памʼять про наше коріння і створити новітні легенди, які даватимуть Силу всім наступним поколінням і зачарують світ. Тож взяли все найцікавіше з нашої міфології й історії та перетворили на незвичайний, автохтонний всесвіт, який розкриє, в чому полягає і звідки береться українська сила", — зазначають Алан Бадоєв і Ольга Навроцька.
"Хроніки Сили" розпочинаються з прологу під назвою "Молитва Сили". За словами Атворців, молитва створена для того, аби в найтемніші часи передати кожному українцю силу нашого коріння.
"Молитва Сили" — це маніфест єдності. У ньому представлені головні герої епосу, який спирається на фольклорно-міфологічне коріння та історичні події від скіфських часів до сьогодення. У молитві до глядача звертаються перший козак-характерник Хорт, княгиня Ольга, бог грому та військової звитяги Перун, скіфська цариця амазонок Табіті та українська богиня смерті та рівноваги Марена.
Музику до прологу "Хронік Сили" написав Макс Барських. До фентезі-всесвіту увійдуть комікси, художня книга, анімаційний та художній серіали, а також комп’ютерна рольова гра.
Перша закрита презентація проєкту "Хроніки Сили" для журналістів відбулася 9 жовтня у кінотеатрі "Оскар" в ТРЦ Gulliver. Українським глядачам покажуть проєкт незабаром.
Раніше "Наш Київ" писав, що фотограф Костянтин Ліберов отримав французьку премію для військових кореспондентів за світлини війни.