Абсолютна більшість українців підтримує продовження збройної боротьби проти росії, навіть якщо обстріли українських міст триватимуть і далі. Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у жовтні цього року.
Так, 86% опитаних відповіли, що Україна все одна має продовжувати збройний опір загарбнику попри російські обстріли, які руйнують інфраструктуру та забирають життя людей. Серед них — 71% повністю згодні з цим твердженням, а ще 16% — скоріше погоджуються. І тільки 10% респондентів вважають, що для припинення обстрілів потрібно перейти до переговорів, навіть якщо вони призведуть до поступок росії.
Продовження боротьби підтримує більшість мешканців у всіх регіонах України, хоча на Сході все ж трохи більше тих, хто готовий до поступок. Однак і там частка тих, хто виступає саме за збройний опір, становить 69%. Саме таку відповідь дають більшість мешканців Харківської та Донецької областей, які зазнають постійних обстрілів. Водночас 29% мешканців сходу вважають, що потрібні перемовини.
Серед респондентів, які обрали російську мову для проведення опитування, також переважна більшість (66%) вважають, що потрібно продовжувати збройну боротьбу, навіть якщо обстріли продовжаться. І лише 29% з них вважають, що потрібно розпочинати переговорити, навіть якщо доведеться йти на поступки. Серед тих, хто відповідав українською, за збройний опір виступили 89% опитаних, а за початок перемовин та можливі поступки виступають лише 7%.
"Якщо метою терористичних обстрілів українських міст для росії було посіяти паніку, зневіру та примусити українців капітулювати, то ми знову бачимо, як росія "блискучо" реалізовує свої цілі. Так, терор продовжується, люди гинуть чи зазнають поранень, українські сім’ї змушені в темряві проводити вечори. Проте всенародний біль від втрат та руйнувань не залякує людей, а каналізується "у гнів і злість на ворогів". Український народ зберігає потужну єдність і стійкість та готовий продовжувати боротьбу до перемоги", — відзначають у КМІС.
Опитування проводилось протягом 21-23 жовтня методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед дорослих українців, які на цей момент проживали на території України. Усього було опитано респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, ОРДЛО).
Зазначається, що за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3,0% — для показників, близьких до 25%, 2,1% — для показників, близьких до 10%, та 1,5% — для показників, близьких до 5%. Однак, за умов війни, крім зазначеної формальної похибки додається систематичне відхилення, бо частина респондентів проживає на окупованих після 24 лютого територіях.
Нагадаємо, раніше КМІС з'ясували, скільки українців довіряють ЗСУ та президенту Зеленському.