Скільки українців довіряють ЗСУ: дані опитування КМІС

Київським міжнародним інститутом соціології було проведено загальнонаціональне телефонне опитування серед українців, яке тривало з 2 по 9 серпня.

Серед питаннь були такі: кому довіряють українці, як змінився їх дохід, чого не вистачає українцям, де українці дізнаються про останні новини, як українці ставляться до легалізації одностатевих шлюбів тощо. 

За результатами опитування, 61% респондентів "повністю" довіряють та 34% просто "довіряють" ЗСУ, а Президенту України Володимиру Зеленському "повністю" довіряють 40%, а "довіряють" 41%. У сумі довіра до ЗСУ складає 95%, у Зеленського — 81%. Тобто, значна більшість українців довіряють як ЗСУ, так і Президенту України.

Дані опитування КМІСНа питання "Як ви описує рівень вашого теперішнього доходу" 95% респондентів відзначають, що не живуть комфортно на свій нинішній дохід.

Дані опитування КМІСНа питання "Без яких речей вам доводилося обходитися з початку повномасштабної війни" збільшилась кількість українців, які відчували нестачу сну, грошей, електроенергії для дому та водопостачання.

Дані опитування КМІСНа питання, де українці дізнаються про останні новини, 67% респондентів відповіли, що інформацію беруть з соціальних медіа та месенджерів, 57% з телебачення. Від друзів та родичів новини дізнаються 30% опитуваних.

Дані опитування КМІСНа питання "Чи повинні мати гомосексуальні люди такі ж права, як і гетеросексуальні, тенденція йде на більш толерантне ставлення та підтримку. Серед опитуваних 31% повністю погоджується, 23% скоріше погоджується. 19% відповіли, що не погоджуються. 

Дані опитування КМІС

Нагадаємо, що 3 червня 2022 року на сайті Президента України зареєстровано петицію щодо легалізації одностатевих шлюбів, яка зібрала понад 28 500 підписів. А 2 серпня 2022 року Президент у відповіді на петицію зазначив, що Уряд напрацював варіанти легалізації зареєстрованого цивільного партнерства в Україні в рамках роботи з утвердження та забезпечення прав і свобод людини.

Як зазначають дослідники, результати цього опитування слід вважати репрезентативними лише для дорослого населення, яке наразі проживає в Україні та користується мобільними телефонами з українськими номерами.