13 000 грн від ООН: оновлена виплата для українців

Напередодні зими вразливі категорії українців зможуть отримати виплати від ООН одразу за кілька місяців. У першу чергу йдеться про тих громадян, які евакуюються із місць бойових дій, оскільки їм важче знайти нове житло та підготуватися до зими. 

Тож, українці можуть отримати по 13 200 грн на кожного члена сім'ї. Гроші буде виплачено двома траншами — з перервою у кілька тижнів. Якщо сума для всіх членів сім'ї перевищуватиме 30 тисяч грн, кошти прийдуть частинами з різницею у 24 години.

"Усі, хто підпадає під умови програми та планує подавати заявку на грошову допомогу від УВКБ ООН у пунктах збору даних БФ "Право на захист" отримають виплати за 6 місяців. Усі, зареєстровані з 1 вересня, також автоматично отримають додаткові виплати ще на 3 місяці. Повторно реєструватись не потрібно. Ті, хто реєструвався на грошову допомогу до 1 вересня, отримають виплату за 3 місяці, як повідомлялося раніше", — зазначають у благодійній організації "Право на захист».

Де і як подати заявку

Подати заявки на допомогу можна у пунктах збору даних, розташованих у Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Київській, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях. Адреси пунктів реєстрації ви знайдете тут.

Варто зазначити, що зареєструватись можуть лише особи, які ще не отримували грошову допомогу від інших міжнародних організацій.

Які категорії українців можуть претендувати на допомоги

Виплати передбачені таким категоріям людей в Україні:

  • переселенці із 24 лютого;
  • люди, які постраждали від військових дій у Дніпропетровській, Полтавській, Одеській, Запорізькій, Кіровоградській, Черкаській, Харківській, Чернігівській і Сумській областях;
  • українці, які повернулися до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення в іншу область чи країну.

Заявку на допомогу ООН можуть подати лише наступні сім'ї:

  • які мають лише одного з батьків (або батько, або матір) з одним або декількома дітьми молодше 18 років або з людьми похилого віку (55 років і старше);
  • які очолює один одинокий/кілька одиноких людей похилого віку (55 років і старше) або літня людина з однією дитиною або декількома дітьми віком до 18 років;
  • у яких є одна або кілька осіб із особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання);
  • прийомні сім'ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками.

Детальніше про програму можна дізнатися, зателефонувавши на гарячу лінію УВКБ ООН за номером 0 800 307 711.

Нагадаємо, раніше киянам та ВПО, які проживають у столиці, обіцяли виплатити одноразову матеріальну допомогу. Детальніше про це читайте тут.