Для всіх, хто любить тренувати креативність, творчі здібності та розум і страждає від синдрому "вічного студента", є хороші новини. Восени Київ традиційно готує справжній шведський стіл з лекторіїв та освітніх курсів: від філософії до арт-менеджменту.
Курси від Культурного Проекту
Уявіть собі, що час зупинився, і ви в майстерні Да Вінчі, де пахне фарбами, а за вікном гудить площа Флоренції. Культурний Проект готує програми з мистецтва та музики так, що ви майже телепортуєтесь в часі та місці, бачите, чуєте та відчуваєте, як народжувались шедеври. Концентрація естетичного задоволення тут зашкалює.
У вересні стартують одразу два ґрунтовні курси — "Історія класичної музики" та "Історія класичного мистецтва". За три місяці ви отримуєте системну освіту, яка не лише допоможе знаходити в музеях шедеври, а й підкаже, як в сучасному житті генерувати ідеї та фільтрувати інформацію. Ви прослухаєте лекції, побачите, як працюють художники в майстернях та відвідаєте музеї та головні музичні події в супроводі експертів.
А для тих, кому хочеться починати ранки з натхнення, пропонують курс з історії шедеврів Бароко. Рубенс, Караваджо, Рембрандт, Веласкес — ви проведете місяць у прекрасній компанії та дізнаєтесь, як наукові відкриття змінили живопис.
І не красою єдиною — Культурний Проект пропонує вам практичну філософію, якою можна користуватись щодня. Курс з античної мудрості більше нагадує дискусійний клуб та академію мислення. Якщо вам цікаво, що Арістотель та Сократ могли б сказати про сучасну людину та її проблеми, варто завітати хоча б на одну лекцію.
Перше заняття з "Історії класичного мистецтва" ви можете відвідати вже 18 вересня, послухати всю історію класичної музики за 120 хвилин ще раніше — 9 вересня. А програми з Бароко та філософії починаються в кінці вересня. Детальні та розклад можна знайти на сайті на сайті проекту.
Лекторій Національного художнього музею
Магія тут починається ще на сходах, коли ви проходите повз колони та левів на вході. Це і є той ідеальний сплав місця та події, коли навіть стіни до вас промовляють. Музей пропонує програми про мистецтво та історії приватних колекцій. Це навчання в уповільненому темпі: раз на місяць ви відвідуєте лекції та отримуєте свою порцію знань і натхнення.
Бонус в тому, що ви можете почути історію українського авангарду чи розібратись в феномені школи Бойчука і в самому музеї побачити твори, які закріплять щойно здобуті знання.
Лекції проходять по суботах о 14:00 або 16:00, новий розклад чекайте на початку вересня.
Курс Art Management в КАМА
І хоч заняття цього курсу стартують лише в листопаді, ми не змогли встояти. Адже це справжній марафон для тих, хто хоче знати, які закони діють у світі виставок, галерей та музеїв. Вам покажуть та розкажуть, як працюють куратори, ви спробуєте порозумітись з різними інституціями та створити власний проект спільно з командою.
Це курс, що на практиці та теорії демонструє, як живе світ сучасного мистецтва та як можна його адмініструвати. Своїм досвідом діляться арт-менеджери, мистецтвознавці, куратори та художники. Старт занять в листопаді.
Школа сучасного мистецтва
Це альтернативна художня освіта для тих, хто мріє присвятити життя мистецтву. Тут не просто відповідають на питання "що таке сучасний арт?", а й пропонують вам власноруч знайти відповідь та взяти участь в активному творчому процесі.
Ви прослухаєте лекції від кураторів та відомих художників, дізнаєтесь все про скульптуру, фотографію, ассамбляж, живопис, абстракцію та підготуєте власний проект. Якщо вірити організаторам, вони пропонують змінити вам спосіб мислення та розвинути уяву. Тож якщо ви шукаєте професійних зв’язків, вам точно варто прочитати програму цього курсу. Заняття починаються 18 вересня.
Фотографія як спосіб самовираження — Bird in Flight
Про Bird in Flight можна говорити багато, але краще один раз зайти на їх сайт і захворіти фотографією. Про те, як розповідати світлинами історії, вони знають все і трохи більше. Саме тому курс вчить візуальній мові, а не просто технічним хитрощам фотомистецтва.
У програмі лекції культуролога, редактора, гуру брендів та фотографів, які бачать світ трохи чеснішим через свої об’єктиви. На вас чекає багато практики, семінарів, гострих обговорень та технічних завдань. Навчання обіцяють завершити персональними проектами. Курс починається 19 вересня і триватиме вісім тижнів.
Школа акторської майстерності Splash
Це справжній виклик для вашої зони комфорту. Вам запропонують змінити свою мову, звички, пластику та навіть думки. Якщо ви мрієте перевтілюватись, навчитись говорити так, щоб вас слухали, одним жестом привертати увагу, це саме те, що вам потрібно.
Це буде схоже на повне перезавантаження тіла та голови. У програмі є курси з міні-спектаклів, справжнього інтенсиву та монологів. А у фіналі на вас чекає особливий іспит — вистава з вашою участю.
Графічний дизайн від Projector
Чим більше мов ти знаєш — тим більше ти людина, здається, так говорив класик? Тут ви зможете опанувати ще одну мову візуального самовираження. Графічний дизайн вам розкладуть по поличках та пояснять, як з цим далі жити.
Курс підготували спеціально для новачків, тому не вагайтесь, якщо ви давно хотіли зазирнути в лабораторію графіки. Викладачі підготували лекції, воркошпи та практичні заняття, щоб занурити вас в дизайн до самого кінчика носа. Курс стартує в жовтні, але це не привід зволікати, бо організатори обіцяють, що у вересні вже може не бути місць
Ілюстрація в OpenArtSchool
Як можна розповісти історію без слів? Курс ілюстрації озброїть вас інструментами оповідача в образах. Ви дізнаєтесь, що таке ілюстрація, як вона допомагає створювати книги, комікси. Вам представлять всю графічну історію світу та покажуть, як впоратись із фарбами та колажами.
У програмі лекції про стилі, жанри та особливості ілюстрації та, звісно, купа практичних занять, щоб ви змогли опанувати різні техніки. Уроки тривають чотири години та проходять по вихідних, тож приготуйтесь до інтенсивного навчання.
Читайте также: "10 мыслей о Киеве: фотограф Сергей Ристенко".