перегляд серіалів

Не "Друзями" єдиними. Хоча ситкомом вважається одним із кращих варіантів вивчення та засвоєння англійської мови, є ще чимало способів цікаво підтягнути свою англійську.  

Ми підготували для вас добірку серіалів для різних рівнів володіння: від початкового до продвинутого.  

Extr@ / "Екстра"

Серіал "Екстра"
Серіал Extr@ 2002 року випуску спеціально створений для початківців, які хочуть вивчити іноземну мову. Він буде зрозумілим навіть тим, хто тільки почав свій шлях у цьому напрямку. Діалоги повністю адаптовані під рівень A1 і навіть сюжет передбачає одного героя, який погано знає англійську. Можливо, серіал не буде занадто цікавим для сучасного глядача, проте для початківців, як і "Друзі" в оригіналі — must have.

Рівень володіння англійською: Beginner, Elementary (А-1)

Alf / "Альф"

Серіал "Альф"
Хто з нас не дивився в дитинстві комедію про мімімішного прибульця Альфа, який оселився в американській родині, бо його планета була знищена? Певно, що всі дивилися. Для рівня Elementary не так вже й багато серіалів, але цей сітком входить в їх число. Діалоги і ситуації, як би це дивно не звучало щодо серіалу з прибульцем, доволі буденні і зрозумілі для того, аби почати ближче знайомитися з англійською мовою.

Рівень володіння англійською: Elementary (А-1)

Lupin / "Люпен"

Серіал "Люпен"
Французький детектив в англійській озвучці підійде для тих, хто вже мав справу з іноземною мовою в школі чи університеті. Серіал Netflix про злодія Ассана Діопа, який краде із Лувру прикрасу, за яку незаконно засудили його батька 25 років тому. 

У 2021 році цей серіал був у топі стрімінгового рейтингу, тому, якщо ви його не бачили, — це чудова нагода почати дивитися один із кращих серіалів минулого року відразу в англійській озвучці.  

Рівень володіння англійською: Pre-Intermediate (А-2)

How I Met Your Mother / "Як я зустрів вашу маму"

Серіал "Як я зустрів вашу маму"

Не новий, але улюблений багатьма ситком, який не гріх передивитися, скільки б разів ви його не бачили. Тим паче, що оригінальна версія має величезну кількість розмовних конструкцій і сленгових виразів. Ідеально для практикування американської англійської. Підходить для тих, хто знає англійську на початковому рівні і хоче його підвищити.

Рівень володіння англійською: Pre-Intermediate (А-2)

Why Women Kill / "Чому жінки вбивають?"

Серіал "Чому жінки вбивають?"
Захоплюючий американський серіал, перший сезон якого відбувається одночасно у трьох часових вимірах, чудово підійде для тих, хто володіє англійською на середньому рівні. Сюжет побудований навколо буденних справ трьох різних жінок і їх близьких. Розмови про життя, стосунки і вічні теми, підняті в серіалі допоможуть збагатити лексику і продвинути вашу англійську на новий рівень.

Рівень володіння англійською: Intermediate (В-1)

Stranger Things / "Дивні дива"

Серіал "Дивні дива"
Нещодавно вийшла перша частина довгоочікуваного серіалу "Дивні дива". Чим не привід подивитися шоу в оригіналі? Тим паче, для розуміння подій, які відбуваються у сюжеті, достатньо знати англійську на середньому рівні. Великий плюс цього серіалу для тих, хто хоче прокачати розмовну англійську, адже більшість діалогів проходять між підлітками, чия лексика просто кишить сленгом. Після перегляду можна "потягатися" в розмові із native speaker.

Рівень володіння англійською: Intermediate (В-1)

Money Heist / "Паперовий будинок"

Серіал "Паперовий будинок"
Попри те, що серіал про геніальні пограбування Монетного двору та інших фінансових установ, іспанський, в американській озвучці він досить легкий для розуміння. Захоплюючий сюжет 5 сезонів підійде для розширення знань з англійської мови для тих, хто вже й сам непогано говорить на ній. Діалоги "Паперового будинку" можуть згодитися для поповнення запасу слів і виразів для роботи, вирішення конфліктів та переговорів. Водночас, можна непогано попрактикуватися і в нецензурній лексиці, якої у серіалі достатньо. 

Рівень володіння англійською: Upper-Intermediate (В-2)

Queen's Gambit / "Хід королеви"

Серіал "Хід королеви"
7-серійна драма про талановиту шахматистку стане у нагоді для вивчення лексичних конструкцій, які використовують у повсякденному житті носії. Англійська в серіалі чиста і зрозуміла, а сюжет захоплює з перших хвилин. 

Рівень володіння англійською: Upper-Intermediate (В-2)

The Witcher / "Відьмак"

Серіал "Відьмак"
Фентезі за мотивами романів Сапковського про відьмака Геральта підійде для тих, хто вільно і без особливих проблем спілкується англійською та розуміє сказане. Завдяки серіалу можна поповнити свій словниковий запас нетривіальними оборотами, фразеологізмами та іншими художніми прийомами. 

Рівень володіння англійською: Advanced (С-1)

Good Omens / "Добрі передвісники"

Серіал "Добрі передвісники"
Британсько-американський гумористичний фентезі серіал про ангела і демона, яким випало працювати разом для врятування світу. Спільна робота британців та американців дозволить вам прокачати обидва варіанти англійської та відчути їх різницю.

Рівень володіння англійською: Advanced (С-1).

Як визначити свій рівень володіння англійською мовою?

Для тих, хто не може визначитися зі своїм рівнем володіння англійською, нижче пояснюємо простою мовою, як їх розрізняти.

  • Ви можете щось сказати та розумієте певні слова і фрази — це Elementary (А-1);

  • Ви знаєте базу і можете зрозуміти співрозмовника в знайомій ситуації, але це дається не просто — ваш рівень Pre-Intermediate (А-2);
  • Ви достатньо добре розмовляєте простими реченнями і досить добре розумієте сказане.  Складнимі граматичні конструкції та лексика вам даються проблематично — Intermediate (В-1);
  • Ви добре розмовляєте і розумієте англійську, але припускаєтеся помилок — Upper-Intermediate (В-2);
  • Ви швидко і правильно розмовляєте англійською та розумієте співрозмовника повністю — Advanced (С-1);
  • А якщо ви володієте англійською на рівні носія, можемо вас тільки привітати і сказати, що це Proficiency (С-2).