Квадробери: хто це такі, як виникли та головні особливості субкультури
Фото з відкритих джерел

У мережі стає дедалі більше відео з людьми, які у масках тварин та з хвостами ходять вулицями на своїх чотирьох. Це квадробери  люди, які своєю поведінкою наслідують тварин. Найчастіше це діти, які беруть участь у тренді. Вони пересуваються навкарачки та використовують реквізит  маски, накладні лапи та хвости. 

Квадробери: хто це

Історія виникнення квадроберів

Субкультура виникла у Японії. Її засновником є хлопець Кенічі Іто з Токіо. У дитинстві він був схожий на мавпу, через це над ним глузували однокласники. Ставши дорослим, Іто в зоопарку побачив мавпу, яка бігала по вольєру з неймовірною швидкістю. Відтоді хлопець почав вивчати особливості опорно-рухового апарату мавпи й намагався повторити її рухи. На це пішло 9 років.

У Токіо хлопця одразу помітили, адже він бігав навкарачки вулицями. Але згодом хлопець досяг бажаних результатів:

  • 2008 року він пробіг стометрівку навкарачки за 18,58 секунди;
  • у 2013 році  за 16,87 секунди;
  • у 2015 році  за 15,71 секунди.

В результаті Іто став рекордсменом книги рекордів Гіннеса, а американські фітнес-тренери придивились до нової техніки бігу. Згодом в США з'явився вид тренувань під назвою "animal flow"  вільні рухи в стилі тварини, що поєднують йогу, пілатес, стретчинг, капоейру і брейк-данс. Сама назва тренувань "квадробіка"  це латинське "quattuor" (чотири) і англійське "aerobics" (аеробіка).

Квадробери: хто це такі, як виникли та головні особливості субкультури

Квадробери, теріантропи та фуррі

Квадробери  тільки одна з гілок субкультури. Крім них, також існують теріантропи та фуррі. Різниця між ними суттєва:

  • квадробери  ті, хто імітує повадки тварин фізично і зовні, надягаючи маски й хвости;
  • фуррі наслідують мультяшних героїв  людиноподібних звірят;
  • теріантропи переконані, що мають душу тварини.

Квадробери: хто це такі, як виникли та головні особливості субкультури

Основу квадробіки складає техніка пересування на чотирьох кінцівках, що імітує рухи тварин. Існує кілька стилів пересування у квадробіці:

  • "Мавпячий стиль" — найбільш поширений, заснований на техніці Кенічі Іто. Характеризується швидкими, стрибкоподібними рухами.
  • "Ведмединий стиль" — більш повільний і силовий варіант пересування, що імітує ходу ведмедя.
  • "Котячий стиль" — відрізняється плавністю і гнучкістю рухів, часто використовується для виконання акробатичних елементів.
@katzcl4ws

dont mind my uncle in the background ☠️ also tysm for blowing up my last post! 🐾 —————————— #antizoo #antizoophile #sle3epykat #therian #quadrobics #therianthropy #catmask #quadrobicsjump #quadrobist #cattherian #fy #fyp

♬ som original - ravllynn 🧿

19-річна Ніка, представниця субкультури фуррі, розповіла ТСН, що квадроберів часто плутають з учасниками інших течій. За її словами, пародіювання поведінки тварин допомагає квадроберам знімати стрес.

"Це як пограти на гітарі, помалювати, тобто це просто спосіб відволіктися. Спорт відволікає, також люди ходять до спортзалу, щоб скинути напругу. Ось це те ж саме. Просто зараз через те, що багато хто в депресії або ще якісь такі тривожні напади, наприклад панічні атаки, їм просто хочеться відволіктись, а не просто лежати на дивані", — поділилась Ніка.

Квадробери: хто це такі, як виникли та головні особливості субкультури

Квадробери в Україні

Зараз цей тренд набирає популярності й у нас. Кількість роликів з квадроберами в Україні збільшилась за останні пів року. Українці почали зустрічати їх у парках та скверах міст. В деяких відео із соцмереж видно, як квадробери цікавляться домашніми улюбленцями: підходять до них та нюхають. Але господарів та самих тварин найчастіше це лякає. 

 

Що кажуть психологи про квадроберів

Батьки, коли бачать, що дитина почала захоплюватися трендовою субкультурою, мають визначити, до кого вона себе відносить: до теріантропів, квадроберів або фуррі. Про це розповів психолог Віталій Сторчеусов для УНІАН.

Він вважає, що теоретично таке захоплення може призвести до психічних розладів, але для цього потрібен фундамент:

  • високий рівень тривоги;
  • схильність до депресії;
  • потужний стрес у житті.

Якщо в дитини щасливе життя, а квадробіка — одне із захоплень — з нею абсолютно нічого не буде. Для дитини це спосіб самовираження. Але з часом вона зрозуміє, що їй це не потрібно. 

Психологи кажуть, що мотивація квадроберів може бути різноманітною:

  • Пошук нових відчуттів: квадробіка пропонує унікальний фізичний досвід, відмінний від традиційних видів спорту.
  • Самовираження: для багатьох квадробіка стає способом виразити свою індивідуальність і творче начало.
  • Ескапізм: деякі учасники бачать у квадробіці спосіб "втекти" від повсякденної реальності, занурившись в альтернативну ідентичність.
  • Соціалізація: квадробіка дозволяє знайти однодумців і стати частиною спільноти.
Меми про квадроберів: добірка найкумедніших