куди здати одяг у Києві
Фото: unsplash.com

У середині липня міська влада повідомила, що потреба в одязі та постільній білизні для вимушених переселенців у Києві повністю закрита. Якщо така потреба виникне знову, про це повідомлять. Однак можна розвантажити шафи і віддати речі в благодійні магазини або здати їх на переробку. Розповідаємо, де та як це можна зробити.

Куди здати речі на благодійність

Перш ніж здати непотрібні речі на благодійність, треба переконатися, що вони в хорошому стані — чисті та не рвані.

Laska

Благодійний магазин Laska працює у Києві з 2011 року. Концепція його проста: одні люди приносять свої речі, інші їх купують. Виручені гроші йдуть на благодійність та утримання магазину. За словами засновників проекту, 60% речей віддають до дитячих будинків, будинків соціального типу, центрів для людей з інвалідністю, шкіл-інтернатів, будинків для людей похилого віку. Наразі команда магазину Laska також передає речі сім'ям, які постраждали від війни.

Адреси: 

  • Липинського, 3;
  • Малопідвальна, 15.

Час роботи:

  • щодня з 11:00 до 20:00.

UAhelpers.com

На платформі волонтерських та цивільних ініціатив UAhelpers.com публікуються оголошення з пропозиціями про допомогу чи прохання про неї. Користувачі можуть залишати такі оголошення або відстежувати опубліковані та надавати адресну допомогу. Можна віддавати одяг, взуття, меблі, техніку, ковдри та все необхідне для побуту.

YangolyUA

Благодійний фонд YangolyUA займається допомогою переселенцям та людям, які втратили свої будинки через повномасштабне російське військове вторгнення. Волонтери фонду забезпечують людей одягом, засобами гігієни, ковдрами, постільною білизною, дитячими іграшками, миючими засобами та багатьом іншим. Одяг повинен бути чистим, без дірок, у хорошому стані, упакований у пакети або коробки. Дізнатися, що саме потрібно в цей момент, можна, написавши в особисті повідомлення на сторінках у Facebook або Instagram.

Адреса: вул. Кирилівська 103 (територія психоневрологічної лікарні, 12 корпус).

"Кенгуруш"

Соціальний магазин "Кенгуруш" приймає дитячий та дорослий одяг та взуття, іграшки, підгузки, рушники, посуд, коляски, дрібну техніку, продукти та багато іншого. Усі речі сортують, частину відправляють до постраждалих від воєнних дій села, а частину продають у магазині.

"Зібрані речі ми пакуємо та відправляємо малозабезпеченим по всій Україні. Частина одягу, іграшок та книжок залишається на продаж у нашому магазині “Кенгуруш”. Це крамничка, де можна дешево і якісно одягнути усю родину. Кожного разу відправляємо великий обсяг речей в заздалегідь заплановане місце, де відповідальна особа організовує розподіл між потребуючими", — розповіли представники "Кенгуруш".

Список речей, які приймають у магазині, можна переглянути за посиланням.

Адреса: проспект Миру, 15; проспект Лобановського, 4ж

Час роботи: нд-нд — з 10:00 до 19:00.

"Речі, які допомагають"

Сервіс "Речі, які допомагають" допомагає киянам та одеситам розвантажити шафи від непотрібних речей. Одяг та взуття можна здати у спеціальні контейнери проекту, встановлені в Одесі та Києві. Після речі сортують — щось відправляють на благодійність, щось продають, а щось відправляють на переробку. Одяг та взуття повинні бути в хорошому та чистому стані. Взуття бажано приносити в контейнер у коробці або окремому пакеті. На отримані від продажу речей гроші закуповують обладнання для лікарень. Також приймають постільну білизну, рушники та халати — їх відправляють на переробку.

Адреси контейнерів у Києві можна знайти за посиланням.

Адреси контейнерів в Одесі можна знайти за посиланням.

"Банк одягу"

Волонтери благодійного проєкту "Банку одягу" приймають одяг, взуття, предмети побуту, засоби гігієни та продукти тривалого зберігання. Погодити список речей, які хочете передати, можна у Telegram-каналі проєкту за посиланням. Волонтери поки що не мають можливості приймати речі поштою, але їх можна відправити через таксі в робочий час або привезти в офіс організації.

Адреса: вул. Щусєва, 34/1.

Час роботи: вт, чт, сб 11:00 – 13:00.

"Вдома краще"

Спільнота "Вдома краще" допомагає віддати чи знайти речі, для цього було створено "Хаб речей". Волонтерам можна віддати чистий та охайний одяг, взуття, аксесуари (сумки, рюкзаки, ремені тощо), постільну білизну. Також за допомогою до спільноти можна звернутись, якщо вам потрібні речі. Для цього потрібно заповнити форму за посиланням. Допомога надається адресно — волонтери приймають та надсилають запити від людей.

"Цабака"

Благодійний проект "Цабака" дає речам друге життя та допомагає притулкам для тварин. Сюди можна віддати жіночий одяг, взуття та аксесуари у відмінному стані. Потім їх продадуть, а виручені кошти направлять на допомогу притулкам. Речі можна надсилати після погодження з адміністратором проекту.

Червоний Хрест

Столична організація Товариства Червоного Хреста збирає допомогу для поранених військових - вона передає до шпиталів чоловічою спідньою білизною та предметами гігієни. Киян просять приносити нову чоловічу білизну, шкарпетки, футболки та шльопанці, предмети чоловічої гігієни, зокрема, набори для гоління, а також чай та каву. Для допомоги внутрішньо переміщеним особам також потрібні предмети гігієни, постільна білизна та рушники (можливо, такі, що були в ужитку, але у хорошому стані).

Адреса: вул. Софіївська, 10б.

Контактний телефон: 044 235 80 00.

Куди здати речі на переробку

Якщо одяг та взуття зовсім непридатні для носіння, їх можна здати на утилізацію. Також на утилізацію чи переробку можна здати книги, посуд та використані електронні сигарети. Це буде набагато безпечніше для навколишнього середовища, ніж якщо просто викинути всі ці речі в смітник.

Центр управління відходами

Одяг, непридатний для носіння, та текстильні вироби, не придатні для використання, можна здати до Центру керування відходами. Там їх утилізують шляхом високотемпературного спалення. Такий спосіб утилізації безпечний для довкілля і є джерелом поповнення електроенергії для міста.

У Центрі управління відходами приймають одяг, який зовсім непридатний для носіння, а також ганчірки, обрізки тканин. Вартість утилізації – 10 гривень за кілограм. Також приймають старі меблі. Її вивозять, розбирають на деталі та відправляють на переробку чи утилізацію. Для фізичних осіб така послуга є безкоштовною.

Адреса: вулиця Полковника Шутова, 16 (завод "Аналітприлад").

Час роботи: будні — з 10:00 до 16:00.

"Сяйво книги"

У магазині "Сяйво книги" приймають книги російською мовою. Їх відправляють на переробку, а на отримані кошти закуповують необхідні речі для Збройних Сил України. Відвідувачі, які принесуть книги, отримають знижку 10% на покупки "Сяйво книги". Книги російською мовою можна здати до 31 серпня.

Адреса: вул. Велика Васильківська, 6.

Час роботи: щоденно з 10:00 до 21:00.

Використані електронні сигарети

Студенти Київського політехнічного інституту разом з магазином Rozetka збирають використані одноразові електронні сигарети. Їх складові перетворюють на елементи системи скидання для дронів. Для їх виготовлення ідеально підходить літій-полімерні акумулятори електронних цигарок. Здати використані електронні сигарети можна у будь-якій точці видачі Rozetka.

Зелені стіни, нові ідеї та мапи з деревами: екологічні проєкти у воєнному Києві