В Україні все ще спостерігається дефіцит пального, викликаний обстрілами нафтобаз та змінами у логістиці постачання. І хоч потроху потреби водіїв у пальному забезпечуються за рахунок ввезень із європейських країн, все ж часто стикаємося із ситуацією, коли бензину чи дизельного палива на АЗС немає по декілька днів. А щойно їх завозять — біля станцій утворюються величезні черги із охочих заправити свої авто.
У цьому матеріалі розповідаємо, як і де можна заправити автомобіль у Києві, а також які правила та обмеження діють у мережах АЗС. Зберігайте собі, аби поїздка на заправку була для вас мінімально стресовою!
Де у Києві можна заправити авто?
Наразі в місті працюють щонайменше дев’ять мереж АЗС. Серед них — ОККО, WOG, Socar, UPG, KLO, "Авіас", ANP, "Укрнафта" та Shell. Утім, деякі обслуговують лише службові авто або корпоративних клієнтів. Перевірити роботу станцій можна на спеціальній "Корисній карті" від ЛУН Місто. На ній команда проекту зібрала дані про АЗС, що працюють, наявне пальне та ціни на нього. Також у блоці "Люди кажуть" можна почитати коментарі інших користувачів про наявність або відсутність бензину, дизпалива або газу станом на ту чи іншу годину.
Якщо ж ви не маєте можливості регулярно перевіряти інформацію на карті, можна скористатися спеціальним Telegram-ботом PetrolAlertUA. У ньому потрібно виставити необхідні налаштування — за допомогою спеціальних команд вказати населений пункт та тип пального (можна декілька), інформація про наявність якого вас цікавить. Щойно потрібне вам пальне з’явиться на АЗС поблизу, ви отримаєте повідомлення у Telegram.
Правила продажу пального на АЗС у Києві
Але знати, де продають пальне, та вчасно приїхати на АЗС — це лише пів справи. Потрібно також розуміти, скільки пального ви можете придбати і що для цього потрібно. З початком дефіциту бензину і дизпалива мережі заправок запровадили певні ліміти на обсяги пального. А в деяких випадках для його придбання також необхідно мати окремо встановлені додатки або спеціальні картки.
Правила купівлі пального на АЗС OKKO
У мережі АЗС ОККО можна придбати пальне відповідно до вашого персонального ліміту. Він встановлюється за спеціальною карткою Fishka обсягом від 15 до 30 літрів на одне авто (що довше ви користуєтеся карткою, то більшим буде ліміт). На газ обмежень немає. Щоб отримати віртуальну картку, необхідно завантажити додаток з Google Play, App Store чи AppGallery і зареєструватись у ньому.
Зверніть увагу, що без картки Fishka вам не продадуть пальне. Тож, перед заправкою потрібно заздалегідь потурбуватися про те, аби поряд був смартфон зі встановленим додатком. На касі АЗС під час оплати пального потрібно відкрити картку зі спеціальним штрих-кодом та показати її оператору.
Зазначимо, що ліміт на обсяг придбаного пального діє впродовж трьох годин. Після завершення цього часу можна ще раз їхати на АЗС та заправлятися (звісно, якщо там ще буде пальне, а у вас буде час, аби знову вистояти у черзі). Таким чином, у мережі ОККО можна заправитися не більше трьох разів на добу. При цьому, одне авто можна заправляти лише з однією карткою.
Правила купівлі пального на АЗС WOG
З 3 червня мережа АЗС WOG збільшила ліміти на продаж пального за готівку до 40 літрів, але виключно в бак авто. Згідно з оновленими правилами, у мережі WOG діють такі обмеження:
- 20 літрів пального на добу — якщо ви оплачуєте готівкою або банківською картою, а на ваш номер телефону зареєстрована картка лояльності PRIDE;
- 40 літрів пального на добу — якщо ви оплачуєте готівкою або банківською картою і можете пред’явити на касі QR-код у застосунку PRIDE;
- 40 літрів пального на добу — якщо ви заздалегідь придбали пальне у додатку PRIDE за допомогою віртуального гаманця (у такому випадку потрібно просто приїхати на станцію та показати додаток з інформацією про "заброньоване" пальне).
Аби отримати QR-коди чи придбати пальне заздалегідь через віртуальний гаманець, необхідно завантажити додаток PRIDE у Google Play чи App Store. Далі потрібно авторизуватися у застосунку.
Зауважимо, що одну автівку за один візит можна заправити лише з однієї картки PRIDE.
Правила купівлі пального на АЗС UPG
З 2 червня мережа АЗС UPG також оновила правила відпуску палива. Тепер, згідно з оновленнями, на АЗС компанії діють такі ліміти:
- 10 літрів бензину або дизпалива на добу, якщо у вас немає бонусної картки UPGood;
- 40 літрів бензину або дизпалива на добу за наявності бонусної картки UPGood;
- 10 літрів автогазу на добу, якщо у вас немає бонусної картки UPGood;
- безліміт на автогаз за наявності бонусної картки UPGood.
Завантажити бонусну картку UPGood можна у спеціальному додатку UPG у Google Play чи App Store. Після авторизації у застосунку з’явиться ваша персональна віртуальна картка. Аби нею скористатися, під час оплати пального на АЗС потрібно показати QR-код оператору.
Продаж пального в каністри та іншу тару на АЗС UPG не здійснюється.
Правила купівлі пального на АЗС Socar
Мережа АЗС Socar встановила ліміти на газ, бензин та дизельне паливо. Причому, на різні види дизельного палива обмеження також можуть бути різними. Так, на АЗС Socar можна заправитися в таких обсягах:
- до 10 літрів на бензин та дизпаливо Nano;
- до 20 літрів на автогаз та дизпаливо Nano Extro.
Наявність додатку не обов’язкова, але з ним можна оплачувати за пальне, не виходячи з автомобіля, робити передзамовлення на їжу, напої, автомобільні та промтовари тощо, а також перевіряти карту АЗС, де є пальне. Завантажити додаток Socar Level можна у Google Play, App Store чи AppGallery.
Правила купівлі пального на АЗС Shell
З 10 червня мережа АЗС Shell змінила ліміти на продаж пального для клієнтів у Західному регіоні та поза ним. Зокрема, для жителів Києва встановлені такі обмеження:
- 10 літрів на бензин і дизельне паливо;
- безліміт на автогаз;
- 30 літрів для корпоративних клієнтів B2B.
Ці ліміти діють на одного клієнта протягом доби. Оплачувати придбане пальне можна готівкою або банківськими картками, завантаження додатку для цього не обов’язкове. Утім, у застосунку Shell можна дізнатися про АЗС, що працюють, графік їхньої роботи та ціни на пальне. Завантажити додаток можна у Google Play та Apple Store.