Виставки Києва, які варто відвідати у липні 2025

Липень обіцяє бути насиченим для поціновувачів мистецтва у Києві. Столичні галереї та музеї підготували низку цікавих експозицій, що охоплюють різні жанри та епохи — від авангарду до сучасної фотографії та інсталяції.

"Наш Київ" підготував добірку найцікавіших виставок, які варто відвідати у липні 2025 року.

Lisa Lush "Пульс"

Dymchuk Gallery представляє виставковий проєкт "Пульс" молодої української художниці та дизайнерки Lisa Lush (Галушко Лізи). Експозиція досліджує вразливість не як слабкість, а як джерело внутрішньої сили та здатності витримувати виклики зовнішнього світу.

Виставка є результатом співпраці Лізи Луш з дизайнером Макаром Ліберманом, засновником бренду MAKI. Ліногравюра використовується як живий та тендітний спосіб перенесення образів на тканину. Спеціально створений одяг від MAKI слугує "тілом" для авторських відбитків Lisa Lush. Кожен малюнок — це ручна гравюра та живий друк, що робить кожен відбиток унікальним, з його мікротріщинами та випадковостями, які додають роботам глибини.

  • Де: Squat 17b, Терещенківська 17б
  • Коли: до 4 липня
  • Вартість: вхід вільний

Lisa Lush "Пульс"

"Ваша фотовиставка. Червнева 1"

Колективна фотовиставка "Ваша фотовиставка. Червнева 1" представляє 40 творів від 13 авторів.

На виставці представлені роботи в жанрі художньої або галерейної фотографії, які пасуватимуть для декорування інтер’єрів помешкань та офісів. Більшість представлених фотокартин можна придбати.

  • Де: MODI Art&Wine Gallery, Мала Житомирська, 17
  • Коли: до 6 липня
  • Вартість: вхід вільний

"Ваша фотовиставка. Червнева 1"

"Abeille" в Парижі"

Це виставка одного експоната, присвячена дню народження Олени Пчілки. Музей представить рідкісний примірник французького журналу "Літопис національностей", де у 1913 році вийшла стаття Ольги Косач (Олени Пчілки) під псевдонімом "Abeille" (французькою – "бджола").

Цей номер, присвячений історії та культурі України, був частиною проєкту "Союзу національностей", що підтримував пригноблені народи Східної Європи. Унікальне видання, знайдене у 2021 році науковицею Мариною Олійник та згодом подароване Музею, вперше представлять широкому загалу.

  • Де: Музей видатних діячів української культури вул. Саксаганського, 97
  • Коли: до 13 липня
  • Вартість: 150/75 грн (повний/пільговий).

"Abeille" в Парижі"

"Олег Соколов. Всесвіт на папері"

В аукціонному домі Goldens триває ретроспективна виставка "Олег Соколов. Всесвіт на папері". Експозиція охоплює понад 50 графічних робіт 1950–1980-х років, пропонуючи можливість зануритися у мистецький світ, що сформувався на перетині радянської дійсності та особистої творчої свободи митця.

Олег Соколов — одна з ключових постатей українського неофіційного мистецтва, чиї твори вирізняються метафоричністю, експериментами з формою та кольором, а також прихованою критикою соціальних кліше. Працюючи в умовах обмежень радянської культурної політики, він свідомо уникав кон’юнктурності, обираючи шлях внутрішньої автономії.

  • Де: вул. Леоніда Первомайського, 4
  • Коли: до 18 липня
  • Вартість: вхід вільний

Виставка "Олег Соколов. Всесвіт на папері"

Виставка "Намалюй мені вірш Ліни Костенко"

Музей театрального, музичного та кіномистецтва України (на території Києво-Печерської лаври) проведе фінальну художню виставку переможців проєкту "Арт Батл Челендж: Намалюй мені вірш Ліни Костенко". Цей проєкт протягом трьох місяців об'єднував українських художників у мистецьких змаганнях.

Виставка вперше поєднає картини, створені під час художніх двобоїв двох сезонів (2024 та 2025 років), а також полотна, натхненні поезією Ліни Костенко поза конкурсними змаганнями.

На урочистому відкритті поезію Ліни Костенко читатимуть київські поетки Христина Чайка та Марія Стефанюк.

  • Де: Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, провулок Лаврський, 9
  • Коли: з 5 до 19 липня
  • Вартість: вхід вільний

Виставка "Намалюй мені вірш Ліни Костенко"

"Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції"

У "Музеї авангарду" пройде четверта виставка в межах резонансного проєкту "Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції". 

Колекція музею активно зростає: лише за останні місяці вона поповнилася 30 новими роботами, 20 з яких були подаровані меценатами та партнерами. Серед нових надходжень — твори, що відображають як витоки, так і розвиток українського авангардизму від "передавангарду" до ХХ–ХХІ століть.

На виставці будуть представлені роботи видатних українських художників, серед яких Микола Кричевський, Алла Горська, Опанас Заливаха, Ганна Старицька, Наум Соболь, Анатолій Тартаковський, Володимир Будніков, Ангеліна Гафинець, Микола Новіков, Любомир Медвідь та Владислав Мамсіков.

  • Де: вул. Богдана Хмельницького, 7, 1-й поверх
  • Коли: до 20 липня 
  • Вартість: 160/80 грн (повний/пільговий)

"Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції"

"Бурлюк. Символи"

Художник, футурист та поет Давид Бурлюк постає на виставці "Бурлюк. Символи" у новому світлі. Експозиція представляє понад 30 рідкісних робіт із приватних колекцій, включаючи натюрморти, пейзажі та сцени з сільського життя, що розкривають багатошарову мову його творчості.

Кожне полотно Бурлюка — це не просто зображення, а простір, наповнений глибокими смислами. Люлька, птах, човен, квіти, пляшка, собака — ці символи постійно повторюються, перетворюючись на алюзії, жарти та спогади. Вони є фрагментами унікального коду, який митець залишив глядачеві.

Це експозиція про те, як мистецтво говорить, коли його слухають уважно, пропонуючи діалог через століття.

  • Де: Vakulenko Art Consulting, вул. Костьольна, 8
  • Коли: до 27 липня
  • Вартість: вхід вільний

"Бурлюк. Символи"

"Був час, і більше його немає"

У Мистецькому Арсеналі відбудеться виставка мультидисциплінарної художниці Олі Єрємєєвої під назвою "Був час, і більше його немає".

Авторка так коментує свою роботу: "Коли ми зараз намагаємось осмислити часи війни – вони здаються спотвореними, наче їх і не було насправді. Точно були, але чи саме такими, як зображено на знайдених знимках".

Єрємєєва – молода київська художниця, яка працює з фотографією, живописом та інсталяцією. У своїй творчості вона осмислює теми тілесності, смерті, сексуальності, пам'яті та втрати, пропонуючи глядачеві унікальний погляд на сприйняття реальності в умовах війни.

  • Де: Мистецький Арсенал, вул. Лаврська, 10
  • Коли: з 3 липня до 3 серпня 
  • Вартість: від 80 грн

"Був час, і більше його немає"

Виставковий проєкт "Вразливість"

Виставковий проєкт "Вразливість" об'єднує живопис, об'єкти та графіку трьох українських художниць: Анастасії Буднікової, Марини Талютто та Альбіни Ялози.

Ця експозиція є своєрідним продовженням попереднього проєкту "Fractured Tomorrows", але цього разу вона зосереджена на безпосередньому досвіді життя під час війни. Виставка пропонує глибокий погляд на крихкість повсякденності, чутливість до змін та фрагментарність пам’яті в умовах сьогодення.

Усі три мисткині надають своїм роботам терапевтичного виміру. Через процес творення або уважне споглядання звичних форм навколишнього світу вони дозволяють переключити увагу та віднайти нові сенси у повсякденні, попри його вразливість. Робота з матеріалом і знайомими предметами стає способом осмислення та відновлення внутрішньої рівноваги.

  • Де: вул. Ярославська, 21
  • Коли: з 4 липня до 23 серпня 
  • Вартість: вхід вільний

Виставковий проєкт "Вразливість"

"БЖ-АРТ: на правах спільноти"

У Національному музеї "Київська картинна галерея" проходить масштабна виставка "БЖ-АРТ: на правах спільноти". Проєкт досліджує унікальне культурне явище київського мистецького сквоту 1990-х років та його еволюцію до сьогодні.

В експозиції представлені роботи 45 художників з різних міст України та української діаспори. Це митці, які стояли біля витоків сквоту, а також ті, хто приєднався пізніше, формуючи спільноту в нових історичних умовах.

Виставка надає можливість побачити твори, створені в різні періоди існування "БЖ", а також ознайомитись з архівними матеріалами та документацією виставок 1990-х. Цей проєкт створює простір, де індивідуальні мистецькі траєкторії переплітаються з колективною пам’яттю, а мистецький жест стає формою соціального коментаря.

  • Де: вул. Терещенківська, 9
  • Коли: до 10 серпня
  • Вартість: 200/100 грн(повний/пільговий).

"БЖ-АРТ: на правах спільноти"

Виставковий проєкт "Пилип Орлик. Шлях гетьмана"

З нагоди 315-ї річниці Конституції Пилипа Орлика та Дня Конституції України, Національний заповідник "Гетьманська столиця" у співпраці з Музеєм книги й друкарства України презентують виставковий проєкт "Пилип Орлик. Шлях гетьмана".

Ця експозиція є першою, що широко висвітлює багаторічну зовнішньополітичну діяльність Гетьмана на європейській арені. Вона розкриває його боротьбу за свободу "козацької нації" та зусилля зі створення антиросійської коаліції.

Основою виставки є оригінальні експонати з колекцій обох музеїв: стародруки, книги, мапи, гравюри, картини, кахлі та зброя. Доповнюють експозицію копії унікальних документів з українських архівів, а також архівів Швеції, Польщі та Франції. Особливу цінність становлять копії документів з Державного архіву Швеції, які виявили історики заповідника лише у 2024 році за підтримки МЗС України. Роботи представляють широкому загалу вперше.

  • Де: вул. Лаврська, 9
  • Коли: з 24 липня до 1 грудня
  • Вартість: 100 грн — повний, 85 грн — для власників "картки киянина", 50 грн — пільговий.

Виставковий проєкт "Пилип Орлик. Шлях гетьмана"

Місто, яке люблять словами: 7 сучасних українських романів про Київ