Советы 20.03.2020

Як навчити літніх батьків платити онлайн

Як навчити літніх батьків платити онлайн
Фото: depositphotos.com

Проєкт «Фінгвін» створив інструкцію з того, як навчити старше покоління користуватися інтернет-сервісами для сплати комунальних та інших послуг. НашКиїв.UA вирішив поділитися нею зі своїми читачами. Особливо ці поради будуть доречними під час карантину, коли літнім людям краще не виходити зайвий раз з дому і не стояти в чергах, ризикуючи підхопити небезпечний вірус.

Інтернет в Україні – справа молодих

Згідно зі статистикою, в Україні інтернетом користується 60% населення. Ця цифра постійно зменшується, коли йдеться про старше покоління. Так, якщо 91,1% підлітків активно використовують переваги цифрових технологій, то серед 36-59-річних ця цифра доходить тільки до 65,1%. І лише 26,5% українців у віці 75 років і старше хоч іноді вмикають інтернет.

Однією із причин такої статистики є страх старшого покоління перед новими технологіями і звичка «жити по-старому». Втім, цю ситуацію можна змінити.

Розкажіть про переваги

Для початку розкажіть своїм батькам, які можливості відкриються перед ними в разі користування інтернет-сервісами.

Переваги оплати онлайн:

 • швидкість;
 • економія часу і сил;
 • можливість здійснювати платежі в будь-який час доби і з будь-якого місця;
 • простий контроль фінансів;
 • економія – як правило, комісія платіжних сервісів нижче банківських;
 • повернення грошей (у разі підключення кешбек).

Що можна оплачувати через інтернет:

 • всі комунальні послуги (електрику, воду, опалення, газ, ліфт, домофон, вивезення сміття та інше);
 • послуги за телебачення та інтернет;
 • покупки в інтернет-магазинах, в тому числі й продуктових;
 • штрафи, податки;
 • усі послуги державних підприємств (оплата курсів, абонемента в бібліотеці і т.д.);
 • страхові внески;
 • таксі;
 • послуги медичних установ;
 • послуги доставки (наприклад, їжі) та інше.

Наприклад, аби оплатити комунальні послуги, не потрібно зайвий раз виходити з дому, для цього достатньо скористатися одним з електронних сервісів:

іPay.ua

Portmone.com

EasyPay

Plategka.com

Як оплатити комунальні послуги з мобільного через Приват 24:

 

Почніть із простого

Розповідати літнім батькам про ази цифрової індустрії потрібно просто, не використовуючи специфічної термінології. Введення до світу цифри починайте поетапно:

1. Відкрийте банківську картку

Для цього потрібно, щоб ваші батьки взяли паспорт, ідентифікаційний код і пішли до відділення обраного банку. Заздалегідь вивчіть, яка фінансова установа пропонує найвигідніші умови. Так, вашим батькам напевно підійде банківська карта з можливістю безпроцентної оплати в інтернеті, а також не зайвою буде і наявність функції кешбек.

2. Створіть «особистий кабінет»

У спеціальному сервісі обраного банку додайте акаунт (на мобільний телефон звантажте додаток), введіть усі необхідні дані. Покажіть батькам, як потрібно входити до системи, напишіть їм логін і пароль. Поясніть, де міститься важлива інформація, якими розділами потрібно користуватися.

Не потрібно подавати багато зайвої інформації, приміром, презентувати можливості бізнес-сторінки. Розповідайте тільки про те, чим ваші батьки дійсно будуть користуватися.

«Насправді літня людина може розбиратися в сучасних гаджетах не гірше підлітка. Однак, як ми знаємо, молодість – вона дуже смілива, а зрілість – досвідчена, все сприймає з побоюванням. Потрібно викликати інтерес у мами чи тата, показати, які можливості перед ними відкриваються. Що комп’ютер чи телефон – це не тільки розвага, а й дуже функціональний інструмент. Добре б продемонструвати їм наочно, як можна швидко робити покупку в інтернеті або оплатити рахунок. Подібні навички – справа часу, головне – бажання», – розповідає практикуючий психолог Олена Петренко.

Найскладніше – в кінці

Після того, як ваші мама і тато навчаться користуватися своїм кабінетом і здійснювати платежі, можете переходити до більш складних завдань. Підключіть їх картки до популярних систем Google Pay, Apple Pay.

Це зручно, оскільки робити покупки онлайн чи розплачуватися у стаціонарному магазині можна за допомогою мобільного пристрою.

Кращий помічник – практика

Обов’язково підкріплюйте отримані теоретичні знання практикою. Здійсніть кілька оплат разом із батьками, коментуючи кожну свою дію. Потім запропонуйте мамі чи татові зробити те ж саме, але вже під вашим наглядом.

Розкажіть про правила безпеки онлайн-оплат

Винахідливі зловмисники знаходять усе нові й нові способи обману людей в інтернеті. Попередьте батьків про поширені шахрайські схеми в онлайн-середовищі.

Отже, навчити літніх батьків користуватися перевагами онлайн-сервісів нескладно, головне зацікавити і набратися трохи терпіння у процесі навчання. Зрештою ж, ви пам’ятаєте, хто вчив вас їсти ложкою?

У статті використані фото depositphotos.com

Читайте також: «Які онлайн-курси та онлайн-марафони стали безкоштовними через карантин».

Такий email не зареєстровано у системі
Введите свой электронный адрес, на который мы отправим вам новый пароль.
Поле не должно быть пустым и содержать кириллицу
Спасибо!

Ваше сообщение принято.

Сожалеем :(

Во время обработки что-то пошло не так.

Bы можете отправить сообщение на электронный адрес betatest@nashkiev.com