Здається, карантин б’є по всім людям з однаковою силою. Проте є бізнеси та організації, для яких «зачинитися» буквально означає «накласти на себе руки». Інколи йдеться про реальні життя.
Так, уряд обмежив відвідування нами розваг. Принаймні, намагався їх мінімізувати. Але заборони виходити на вулицю не було. Психотерапевти кажуть, що це навіть необхідно робити — для підтримки здорового морального стану.
Ми зібрали локації просто неба, які працюють у період карантину. Вони необхідні нам, щоб не збожеволіти, ми їм — щоб вижити.
Київський зоопарк
Адреса: просп. Перемоги, 32.
КиївЗоо у квітні потрапив під тотальне закриття. Щоправда, ненадовго. Але для установ, які живуть із квитків, будь-які просідання у відвідуванні — удар.
Проблема не тільки у відсутності доходу, на який тваринам купують корм. Останні звикли до людей та сумують, коли тих довго немає. Тварини нудяться, відмовляються їсти, а коли бачать когось із працівників, починають активніше рухатися. Принаймні, такими спостереженнями поділилася речниця Берлінського зоопарку.
Зараз Київський зоопарк працює, але не на повну. Він перейшов у режим роботи парку. Із заборон — обмежили вхід до приміщення з екзотичними теплолюбними тваринами. Проте всі інші зони доступні для людей. Йдеться про відкриті або скляні вольєри з бізонами, конями, зубрами, вовками, тиграми та ін. Також у зоопарку пропонують подивитися на пеліканів, ібісів й диких водоплавних птахів — гусей, качок та лебедів.
Графік роботи та вартість:
Зоопарк працює з 9:00 до 17:00 без вихідних. Квитки можна купити до 16:00. Їхню вартість на період обмежень знизили до 50 грн для усіх категорій відвідувачів. Дітям до 5 років вхід безкоштовний.
Зоопарк «XII місяців»
Адреса: вулиця Вербова, 79, Демидів, Київська обл.
На відміну від Київського зоопарку, зоопарк «XII місяців» — приватний. Тому не фінансується за кошти міста і потребує допомоги від меценатів та відвідувачів.
Протягом весняного локдауну зоопарк був на межі закриття. Подальша доля тварин була під питанням. Зараз зоопарк теж потребує підтримки, адже він втрачає кошти від малої кількості відвідувачів.
«XII місяців» промотує нову опцію — стати опікуном чи меценатом окремої тварини. Завдяки цьому підприємство складе бюджет на рік, відповідно, зможе розрахувати кількість корму для тварин. На Фейсбук-сторінці підприємства є серія відео з резидентами, яких можна взяти під патронатство. Серед них — кенгуру, лікаон, гієна та ін.
Зоопарк «XII місяців» працює на повну з дотриманням усіх карантинних норм у форматі парку.
Графік роботи та вартість:
Щоденно з 10:00 до 20:00. Вхід можливий до 18:00. Вартість квитків — 190 грн повний, 70 грн для дітей від 3 до 6 років, безкоштовно для дітей до 3-х років.
З приводу питань опіки та спонсорства, звертайтесь до директора фонду зоопарка.
Національний музей народної архітектури та побуту України («Пирогів»)
Адреса: вул. Академіка Тронька, 1.
«Пирогів» — місце, популярність якого не зменшується роками. Тому що це: а) музей української культури, який цікавий багатьом туристам; б) парк просто неба на доволі великій території — 133,5 га, де можна гуляти та їздити на велосипедах; в) місце народних гулянь та фестивалів. Їх об’єднує одне — люди. Тому коли їх мало, музею непереливки.
До 31 січня комплекс працює з обмеженнями. Усі локації, що передбачають відвідування приміщень, закриті. Але на повітрі гуляти можна без перешкод. Також на території музею не проводять екскурсій та не влаштовують фестивалів. Останнім заходом у «Пирогові» було Різдво.
Графік роботи та вартість:
З 09:00 до 18:00 без вихідних. Дорослий квиток — 50 грн, дитячий (від 6 до 9 років) — 15 грн, дитячий (від до 17 років), студентський та пенсійний — 30 грн. Також є квитки для відвідувачів з велосипедом.
Ботанічний сад ім. Гришка
Адреса: вул.Тімірязєвська, 1.
Минулого локдауну Ботанічний сад був у кризовій ситуації. Відсутність відвідувачів призвела до того, що керівництву не вистачало коштів для покриття комунальних послуг, а також утримування рослин. Карантин вплинув й на заробітні плати співробітників.
Квитки — основне джерело фінансування Ботсаду. Також є опція спонсорської підтримки. Тут можна прочитати, як її можна здійснити.
На період січневого карантину Ботанічний сад продовжує працювати без змін у графіку роботи. Обмеження торкнулися закритих приміщень, зокрема оранжерейного комплексу. Вхід до оранжерей можливий за попереднім записом. Кількість відвідувачів в межах екскурсії обмежили до 10 осіб. Також потрібно уточнювати можливість проводити фотосесії. Контактний номер — (050) 740-22-44.
В оранжереях є декілька експозицій, зокрема азалій та камелій. У січні починається період їхнього масового цвітіння. Також можна прогулятися зоною орхідей, тропічних рослин та кактусів.
Графік роботи та вартість:
Щоденно з 8:00 до настання сутінок. Дорослий квиток — 50 грн, для школярів — 20 грн, для пільгових категорій населення та дітей до 7 років — безкоштовно.
Оранжерейний комплекс відкритий щоденно з 11:00 до 16:00. Вихідні — пн та вт. Вхід — 20 грн та 400 грн для екскурсій.
Притулки
Притулки — точно не місця для щоденних прогулянок. Але в контексті підтримки під час карантину та підняття рівня свідомості — ще і як. Наприклад, притулок «Сіріус» у липні повідомив, що не справляється з потоком безхатніх тварин. На той момент він нараховував 3100 вихованців, а через пандемію грошей на їхнє утримання та догляд не вистачало. Тому команда «Сіріусу» просила (і досі просить) усиновлювати тварин, а також допомагати з фінансовим становищем притулку.
Усі правила адопціїї — тут.
На період карантину «Сіріус» зачинений. За цей час тварин хочуть вакцинувати. Але притулок потребує їжі та ліків для вихованців. Їх можна привезти та залишити охоронцям.
Графік роботи: з 11:00 до 16:00, субота та неділя.
Адреса: Київська обл., Вишгородський р-н, с. Федорівка, Притулок для бездомних тварин «Сіріус».
Допомоги потребують й інші притулки: Happy Paw, Гостомельський притулок для тварин, «У добрі руки» тощо.