Це підбірка найкращих безкоштовних (та майже безкоштовних) VPN-сервісів. НК знайшов найбезпечніші та найзручніші варіанти, відсіяв із них російські та простою мовою розповів про плюси та мінуси. А ще, вказав на сервіси, якими краще не користуватися. Читайте та дбайте про свою безпеку в інтернеті.
ExpressVPN
Це не повністю безкоштовний сервіс, проте один з найкращих. Він дозволяє скільки завгодно працювати онлайн, дивитися трансляції в 4К якості та завантажувати файли з високою швидкістю.ExpressVPN має три тисячі серверів у 94 країнах світу (в Україні, до речі, також), що відкриває доступ до глобального контенту з будь-якої точки планети. Ця штука обходить навіть знаменитий китайський фаєрвол (а також блокування VPN від Netflix). Також сервіс захищає від витоків IP/DNS та має функцію екстреного відключення, яка захищає користувача в разі неочікуваного розриву зв’язку з сервером. ExpressVPN не зберігає ніякі особисті дані користувачів, має надійне шифрування (його практично неможливо зламати) та підтримує підключення п’яти пристроїв одночасно.
Безкоштовно користуватися ExpressVPN можна протягом одного місяця. Проте, якщо ви заплатили й лишилися незадоволеними — гроші вам повернуть. Ось настільки вони впевнені в собі.
Ось посилання на сервіс.
CyberGhost
Також не повністю безкоштовний сервіс, адже найкращі речі рідко роздають просто так. CyberGhost, як і ExpressVPN, дозволяє дивитися відео онлайн в 4К без буферизації. Проте є трохи повільнішим (хоча навряд ви це помітите під час звичайного користування). Також у них є окремі сервери для онлайн-ігор (тільки для Windows), P2P та стрімів. Сервіс має функцію екстреного відключення, використовує надійне шифрування та не зберігає особисті дані. Географія у CyberGhost ширша ніж в ExpressVPN — 8 999 серверів у 91 країні. У рамках однієї підписки можна підключити сім пристроїв.
Безкоштовно користуватися CyberGhost можна протягом 45 днів. Але тут не повертають гроші за підписку, якщо вам щось не подобається.
Ось посилання на сервіс.
ProtonVPN
Якщо ви провели якийсь час у цих наших інтернетах, то ймовірно чули про Proton Mail. Так от, даний сервіс є розробкою тієї ж компанії. Користуватися ним можна повністю безкоштовно й безлімітно. Тобто тут немає "лічильника" трафіку, як у більшості безкоштовних VPN-сервісів, які пропонують визначену кількість мегабайтів/гігабайтів на місяць. ProtonVPN є максимально захищеним і користувачам не варто перейматися через можливий витік даних. Крім того, компанія зареєстрована у Швейцарії (вона не входить у жоден розвідальянс, а це підвищує показники безпеки). Швидкість тут не така виняткова як у CyberGhost або ExpressVPN — приблизно 25 Мб/с. Під'єднати, в рамках одного акаунту, можна лише один пристрій (але є можливість встановити підключення до сервісу прямо на роутері й таким чином нескінченно збільшувати кількість пристроїв).
Ось посилання на сервіс.
Avira Phantom VPN
Це якісний безкоштовний VPN (але є й платна версія), проте зі своїми недоліками. Додаток для ПК дозволяє під'єднатися лише до найближчого сервера. Водночас додатки для мобільних пристроїв дають доступ до більш як 35 локацій, зокрема й оптимізованих для стрімінгу. У чому прикол ми так і не зрозуміли. Також Avira Phantom не працює в країнах, які обмежують використання VPN (наприклад, Китай). Ніякі особисті дані сервіс не збирає, але функції екстреного відключення у ньому немає. Підключати до нього можна скільки завгодно пристроїв, але місячний ліміт трафіку складає 500 мегабайтів (або ж один гігабайт, якщо зареєструватись через електронну пошту). Середня швидкість передачі даних приблизно така сама як у ProtonVPN. Загалом, сервіс працює добре, але в ньому є речі, які приносять дискомфорт.
Ось посилання на сервіс.
TunnelBear
Це також сервіс, яким можна користуватися повністю безкоштовно. На відміну від багатьох своїх "колег" він дозволяє користувачам юзати всю мережу (а це 2 600 серверів у 48 локаціях). TunnelBear є повністю безпечним і пройшов незалежні перевірки своїх додатків. Це означає, що особисті дані нікуди не подінуться без вашої згоди. За допомогою сервісу можна проглядати контент з країн, у яких заборонено використання VPN, за виключенням Китаю. Плюсом також можна вважати приємний інтерфейс і стрибучих ведмедів, яких бачать користувачі. А от мінусом — маленький ліміт трафіку (всього 500 мегабайтів на місяць) та не найкращу швидкість (приблизно 15 Мб/с).
Ось посилання на сервіс.
До чого ставитися з осторогою
Тут ми наводимо список відомих безкоштовних сервісів, які зберігають історію переглядів, дані користувачів або є недостатньо захищеними. Самі вирішуйте, чи користуватися ними.
Ось список: Hola Free VPN, Betternet VPN, Psiphon, SuperVPN, ThunderVPN, CrossVPN, sFly Network Booster, OKVPN, EasyVPN, Hoxx VPN, Archie VPN, Hat VPN, Private Pipe VPN, Tuxler VPN, GO VPN, Hexatech, Faceless.me, FinchVPN, VPN One Click, Fast Secure Payment, TurboVPN.