У київській гімназії №287 встановили нову систему сповіщень про повітряну тривогу від Ajax. Це потрібно для того, аби точно її не пропустити. Адже вуличні сирени не завжди добре чутно (особливо у школі, в якій багато дітей), а на сповіщення у смартфоні люди не завжди звертають увагу. Це перша київська школа в якій запрацювала така система. Тому НК сходив туди аби подивитись, як все влаштовано й розповісти про це вам.
Що це за система
Команда Ajax Systems ще на початку повномасштабної війни разом зі Stfalcon та Мінцифри запустила додаток "Повітряна тривога". Він сповіщає людей про п’ять видів небезпеки: повітряна тривога, артилерійський обстріл, вуличні бої, хімічна загроза та радіаційна загроза. Цей додаток набув популярності. Тепер Ajax вирішили піти далі й "навчили" свої системи безпеки (розробка та установка систем безпеки й сигналізації — це їх основна діяльність) інформувати людей про загрозу.
Як її втілили в школі
У гімназії №287 ця система виглядає як 12 сирен (невеликі пластикові прямокутники) по всій території закладу. Вони знаходяться як всередині школи, так і ззовні. Коли починається тривога її чують навіть мешканці прилеглих будинків. Всі сирени бездротові, а сигнал вони отримують через внутрішній сервер Ajax. Звучать вони доволі гучно, а звук схожий на всім знайому автомобільну сигналізацію. Максимальна гучність з якою працює сирена — 111 децибелів (співчуваємо, якщо ви колись таке почуєте — це дуже гучно).
Систему встановили в школі протягом трьох годин. Користуватися нею можна одразу після цього. Тобто це доволі швидкий процес.
Особливості використання
Директор гімназії Євген Сидоркін розповів, що використання системи в школі має свої особливості. Річ у тому, що хоч діти й сприйняли її адекватно — вони все одно люблять шуміти й можуть не чути навіть найгучнішої сирени. Тому було вирішено, що замість стандартної хвилини тривога лунатиме вдвічі довше. Також директор підкреслив ще один плюс нової системи — окрім звукового сигналу вона має ще й світловий. Тобто яскраво блимає червоним світлом. Це важливо, адже такий сигнал привертає додаткову увагу дітей та вчителів.
У кожній школі Києва наразі є алгоритм, як діяти в разі повітряної тривоги. Гімназія №287 також не є виключенням — у разі небезпеки вчителі збирають учнів та разом з ними спускаються у сховище. Воно знаходиться у самій школі та розраховане на 500 людей.
Скільки це коштує
Конкретно в цій школі установка системи коштувала 35 тисяч гривень. Але сума може змінюватися, у залежності від розмірів території. Наразі схожі системи встановлені у 400 школах по всій Україні й ціни скрізь варіювались, як і фінансування на яке їх встановлювали (було бюджетне, грантове, донорське і т.д.).
Правова база
На презентації був присутній Валерій Коваленко, головний інспектор відділу нормативної та ліцензійної роботи управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС. Він розповів про те, що наразі відсутні будь-які норми, за якими мають комплектуватися подібні системи. Держава лише розробляє правову базу. Проте Валерій підкреслив, що технічне рішення в цій школі цілком має право на життя. А Валентин Гриценко, СМО Ajax Systems, додав, що державний апарат спирається на наявні системи під час розробки правової бази.
Як під'єднати систему
Її можна встановити де завгодно: в школі, вдома, на підприємстві чи де душі заманеться. Для цього необхідно просто зв’язатися з компанією Ajax, де вас проконсультують і встановлять обладнання. Якщо ж ви вже маєте встановлене обладнання — потрібно просто звернутися до менеджера охоронної компанії або інженера монтажу.