Карта повітряних тривог в Україні: де слідкувати за ситуацією
Фото: unsplash.com/@sigmund

Це підбірка онлайн-мап, на яких можна відстежувати повітряні тривоги в Україні. Це потрібно, щоб спостерігати за ситуацією у режимі реального часу і дізнаватись статистику, яку не публікують у Telegram-каналах чи “Києві Цифровому”. НК порівняв чотири сервіси, які пропонують свої мапи та розповідаємо, чим вони відрізняються та як ними користуватись.

ArgoPrep

Найдетальнішою є мапа від українського підрозділу компанії ArgoPrep Inc. Хоча взагалі, люди, які її розробили, раніше займались навчальним контентом для дітей. Проте на їхній мапі зображений максимально докладна інформація. Наприклад, про тривогу в окремих районах, громадах і тому подібне. Також там можна подивитись, у яких районах є вірогідність хімічної атаки та де відбувався геноцид українців. Плюс, скільки територій, в окремих районах, обстежено та розміновано.

Статистику всіх тривог на мапі можна розгорнути детально. Таким чином ми дізналися, що у Луганській області тривога продовжується близько 800 годин. Її оголосили понад місяць тому і досі не вимикають.

Карта повітряних тривог ArgoPrep

Ще тут є вкладочка “Славетні місця”. Завдяки їй можна знайти окопи орків у Рудому лісі або точне місце, у якому наші прикордонники послали російський корабель. Ну, і де затонув крейсер “Москва”, звісно, теж видно.

Карта повітряних тривог в Україні

Мапа оновлюється кожні 25 секунд. ЇЇ можна перемикати на нічний режим. А ще, на ній є кнопка, натиснувши яку можна завантажити спеціальний додаток і більше не користуватись браузерною версією.

alerts.in.ua

Це менш наворочена та більш лаконічна мапа. Хороший варіант, якщо вам не хочеться вивчати деталі й хочеться оперативно отримувати інформацію. Тут є не надто детальна статистика. Наприклад, можна дізнатись, у якій області була найдовша за добу повітряна тривога. А так, сайт просто показує міста, райони, громади і області в яких наразі є повітряна тривога. Всю інформацію розробники беруть з офіційного державного каналу “Повітряна тривога”.

Є зручна фішка для людей, у яких наразі поганий інтернет. Це спрощена версія сайту, яка завантажується набагато швидше і не потребує підключення до швидкісної мережі. Ця мапа, до речі, також маж нічний режим. Оновлюється кожні 18 секунд.

єМапа

Ще простіша мапа. На ній теж можна подивитися міста, області, райони. Плюс, коли та де почалася чи закінчилася тривога. Але на цьому все, навіть немає нічного режиму. Але є плюс в оперативності - вона оновлюється кожні 15 секунд.

kopiyka.org 

Зовсім проста карта. Можна подивитись, де наразі є повітряна тривога. Але без особливих уточнень. Можна хіба що поставити звук сирени на якусь окрему область. Невідомо, як часто вона оновлюється.