Яскравий екран, тривалий час роботи від батареї та високоякісні камери роблять Айфон 13 бу ідеальним вибором для тих, хто шукає високу якість за доступною ціною. Хотілось би, щоб він мав адаптивний екран з частотою оновлення 120 Гц, як у iPhone 13 Pro, проте в порівнянні з iPhone 14, різниця не така вже й велика. Що ж, давайте заглибемось більш детально у характеристики iPhone 13, щоб зрозуміти чи варто купити.
Почнемо з ціни: скільки коштує iPhone 13?
Компанія Apple представила цей iPhone у 2021 році. На момент випуску вартість смартфона перевищувала 1000 доларів. На сьогоднішній день, ціна на нові моделі цього смартфона коливається в межах 25-27 тис. грн. Щодо моделей iPhone 13 у вживаному/відновленому стані з мінімальним обсягом пам'яті, вони пропонуються приблизно за 19-20 тис. грн. Покупка такого смартфон у відновленому варіанті це чудова можливість зекономити до 30-40% та отримати ідеальний девайс, як новий. З плином часу, вартість смартфонів від Apple зменшується, тож з кожним місяцем, ті користувачі, хто шукає технологічно передові пристрої, можуть отримати цей девайс за значно нижчою ціною.
Специфікації iPhone 13
iPhone 13 має 6,1-дюймовий дисплей Super Retina XDR OLED з підтримкою HDR10 і Dolby Vision. Дисплей виготовлений зі стійкого до подряпин керамічного скла з олеофобним покриттям, яке не розмазується. Ці характеристики роблять його ідеальним для споживачів, які цінують високу якість зображення та стійкість до зношування. Давайте коротко перерахуємо основні технічні специфікації iPhone 13:
- Варіанти пам’яті: 128 ГБ, 256 ГБ, 256 ГБ;
- Розмір екрану: 5,4 дюйма;
- Роздільна здатність/PPI: 2340 x 1080/476;
- Процесор: A15 Bionic;
- Основні камери: Подвійний об’єктив 12 Мп + 12 Мп (широкий, ультраширокий)
- Збільшення: Цифровий 5x зум;
- Кольори корпусу: Starlight, Alpine Green, Red, Midnight, Blue, Pink;
- Розмір: Ширина: 71,5 мм; Довжина: 146,7 мм; Товщина: 7,65 мм;
- Вага: 173 г;
- Водо та пилозахист: IP68;
- Чат автономної роботи (відтворення відео): 8:41.
Дизайн iPhone 13
У дизайні iPhone 13 насправді дві зміни. По-перше, камери на задній панелі тепер розташовані по діагоналі, а не вертикально.По-друге — і що важливіше — виїмка тепер на 20% менша, але при цьому забезпечує ту саму чудову систему камери TrueDepth і Face ID, яких ви очікували з моменту появи цієї функції в iPhone X чотири роки тому.
Чесно кажучи, менша виїмка не впливає на повсякденне використання iPhone 13. Під час перегляду відео в ландшафтному режимі на повний екран жодна виїмка не відволікає користувача від роботи.
Огляд камери iPhone 13
Розміщення бічних кнопок теж дещо інше. Кнопка ввімкнення/вимкнення була зміщена трохи нижче з правого боку. З перемикачем віброрежиму та кнопками гучності на лівому боці відбулось те саме.Міцний дисплей Ceramic Shield спереду та міцна скляна задня частина з плоскими краями виглядає неперевершено.
Дисплей iPhone 13
На жаль, iPhone 13 не має можливості використовувати адаптивну частоту оновлення на рівні 120 Гц, яка притаманна лише моделі iPhone 13 Pro. Проте, його OLED-панель все ж є чудовою. Цей дисплей Super Retina XDR став яскравішим на 28% у порівнянні з iPhone 12, а також має оцінку яскравості 800 ніт, що вище, ніж у попередньої моделі, де вона становила 600 ніт.Різниця яскравості не є такою критичною, як здається, проте на яскравому сонячному світлі ви все ж таки побачите певну різницю.
Що покращилось у камерах iPhone 13?
Безперечно в камерах iPhone 13 є дещо більше, ніж нове діагональне розташування об’єктивів. Камери стали збирати на 47% більше світла, ніж попередній iPhone 12. Це вдалось досягти завдяки збільшенню ширококутної камери з пікселям 1,7 мкм.Ще одним плюсом цієї камери є те, що вона може знімати в 4 рази більше сцен та на виході демонструє фотографії зі значно меншим шумом.
З новими функціями фотографічних стилів можна легко перемикатися між стандартними, яскравими, насиченими, холодними чи теплими відтінками.
Автономність iPhone 13
За словами компанії Apple цей девайс повинен працювати на 1,5 години довше, ніж iPhone 12. Як завше, таке покращення завдяки збільшенню батареї, ефективному дисплею та чіпу A15 Bionic. Під час тесту батареї, що проводила компанія - https://icoola.ua/ гаджет витримав близько 13 годин при активній роботі з ним. Ємність акумулятора складає 3227 мАг.
Плюси та мінуси iPhone 13
Почнемо з мінусів. Хоч наскільки Apple не намагаються створити ідеальний смартфон, все ж таки певних недоліків уникнути не вдасться. Критики стверджують, що зарядка Айфон 13 все ще відбувається відносно повільно, якщо порівнювати його з деякими телефонами Android. Крім того, лише версії Айфон 13 Про отримали дисплей 120 Гц і телефото зум, що засмучує шанувальник 13 iPhone. Також iPhone 14 пропонує трохи швидший чіп, ще кращу фотографію в умовах слабкого освітлення та нові функції, наприклад відео в режимі Action. Все решта — практично без змін.
Плюси:
- Більш яскравий дисплей;
- Чудові камери;
- Кінематографічний режим відео;
- Найкраща продуктивність у своєму класі;
- До 13 годин автономної роботи при активному використанні.
Мінуси:
- Немає дисплея 120 Гц;
- Повільніша зарядка, ніж у конкурентів;
- Кінематографічний режим обмежено 1080p.
Висновок: чи варто купити Айфон 13?
iPhone 13 — це чудова покупка, особливо, якщо ви хочете заощадити порівняно з iPhone 14. Особливо сильно можна похвалити покращення автономності та камер, тож усім власникам iPhone 12 варто все ж таки задуматись про перехід на новішу модель.Тішить, що й мінімальний обсяг пам’яті був подвоєний, так що на ринку відсутні смартфони з об’ємом 64 ГБ. Це насправді фантастичний телефон, якщо ви хочете зекономити та обрати гаджет, що чудово функціонуватиме у вас довгі роки.