Довгі чи короткі шкарпетки
Колаж: Микита Шклярук

Короткі чи довгі? У соцмережі Х (колишньому Twitter) розгорілась чергова баталія. Цього разу питанням всього життя стала довжина шкарпеток. 

Передісторія

Усе почалося приблизно в жовтні минулого року, коли подкастерка Фібі Парсонс заявила у відео в Тіктоці, що шкарпетки висотою до кісточки є ознакою віку. 

“Я — міленіалка”, — говорить вона у кадрі та підіймає ногу, одягнену в шкарпетку, якої практично не видно.

“Ти зірвеш ці шкарпетки лише з моїх холодних мертвих ніг”, — сказав згодом комік Метт Беллассай в одному з відео в ТікТоці, у яких міленіали захищали свої голі кісточки.

Відтоді поділ за ознакою шкарпеток став ще виразнішим. 

@phoebe_fitish

This is exactly how to tell the difference between a millennial and gen z just by looking at their feet #millennial #genz

♬ original sound - phoebe_fitish

22-річна співачка Біллі Айліш була в довгих червоних шкарпетках на цьогорічній церемонії “Золотого глобусу”, а її однолітка — баскетболістка Енджел Різ одягла високі шкарпетки й з кросівками, і з підборами у фотосесії для Teen Vogue. Тоді користувачі соцмереж розділились на два ворожих табори: умовно поділені на покоління міленіалів (1981-1996) та зумерів (1997-2012). 

Зумери кажуть, що носити короткі шкарпетки й бачити свої литки неприпустимо. Міленіали впевнено заявляють, що високим шкарпеткам місце лише в образах street style. 

За ким правда? 

Як правило, тенденції щодо шкарпеток мають багато спільного з молодіжною культурою та напрямами, котрі в ній домінують. Наприклад, так звані bobby socks — білі мереживні шкарпетки, що збираються на кісточці, — набули популярності серед молодих жінок у період з 1940-х до 1960-х років. 

А от у 1970-х водночас із розвитком організованого спорту в Сполучених Штатах “злетіли” високі шкарпетки-труби.

На початку 2000-х шкарпетки практично “заховались” у взутті. У 2010-му знову зʼявились з трендом на носіння високих гольфів з босоніжками чи лоферами серед жінок. 

Короткі чи довгі шкарпетки

Що ж до сьогодні, то враховуючи широкий зріз тенденцій та стилістичних  напрямів, однозначної відповіді на те, які шкарпетки носити, немає. Шкарпетки належать до категорії спідньої білизни, тому трендів на них не існує. Як і труси, кожен обирає ті, в яких йому зручніше. 

Наприклад, для стилю office siren шкарпетки майже не характерні, або ж використовуються лише капронові варіанти. А от для librarian-core — навпаки. Чим шкарпетка old school, тим краще.

Щодо модних будинків, то, як правило, шкарпетки використовують виключно у випадках, коли слід чітко означити цілеспрямованість даної колекції та споживача, на якого вона розрахована. Наприклад, у показах Saint Laurent практично не знайти жодної з варіацій шкарпеток, окрім класичних костюмних для чоловічих образів та капронових для жіночих. 

А от у випадку з Balenciaga спортивними високими шкарпетками буде доповнений ледь не кожен другий вихід моделі. 

То які шкарпетки носити?

Не зраджувати своїм переконанням та носити насамперед лише те, в чому вам зручно!

Ми завжди прагнемо бути крутішими за наших батьків чи дідусів та бабусь, а тому придумуємо “новаторські” ідеї й оголошуємо це чимось геніальним. Хоча насправді ми просто “робимо суші” та веземо їх до Японії — показати, яку “новинку” вигадали. 

Вдалі образи зі шкарпетками:

Як носити шкарпеткиЯк носити шкарпеткиЯк носити шкарпеткиЯк носити шкарпетки

5 трендових моделей сонцезахисних окулярів