день народження 29 лютого
Колаж: Микита Шклярук

29 лютого — день, який рахуємо лише у високосних роках. Високосний рік, нагадуємо, трапляється раз на чотири роки. Тому зазвичай людей, які відзначають свій день народження цієї дати, жартівливо називають “щасливчиками” та уточнюють день святкування. Ми вирішили спитати цьогорічних іменинників — Галину та Валерія — як вони святкують цей день та чи люблять його взагалі.

Чи святкують день народження 29 лютого

Галина: "Немає єдиної дати святкування. Все залежить від дня тижня, особливо якщо 28 лютого або 1 березня припадає на вихідний день. Якщо ж обидва дні – будні, тоді святкування проводжу 28 лютого".

Валерій: “Рідні та близькі вітають 1 березня, а вибрали цю дату тому, що в родині вже був іменинник, який святкував свій день народження 28 лютого". 

Існує переконання, що народженим 29 лютого варто відзначати свій день гучно та у великому колі, щоб відсвяткувати на чотири роки вперед.

Валерій: “До повномасштабного вторгнення я зазвичай розмежовував. Тобто старався святкувати щороку, але у високосні роки ці святкування були масштабнішими. Але тут варто додати, що 29 лютого припадало якраз на доволі символічні роки — типу 16 років та 20. Тому я намагався робити суперсвято та зібрати усіх близьких”.

Галина:Я стараюсь кожного року бурхливо святкувати день народження. У нашій компанії друзів всі чекають на моє свято, бо святкуємо зазвичай весело і гучно. А у високосні роки особливо весело та гучно. До прикладу, цього року ми з подругами на день народження їдемо на декілька днів у Трускавець на відпочинок.

Оскільки цей день справді особливий, я завжди старалася придумати щось цікаве та незвичне. Обдумувала поїздки, які б запам’яталися. Однією з таких поїздок до дня народження стала поїздка з друзями в Дубай. Але незалежно від року я стараюся відзначити цей день яскраво. Іноді святкування може затягнутися аж до 8 березня”.

За словами наших героїв, їм подобається їхня особлива дата та мінусів у ній вони не бачать. 

Ще колись я читала, що люди, народжені у цей день унікальні, неподібні на інших. Мені подобається ця думка і я з нею погоджуюсь,

Жарти про день народження від друзів

Валерій: “У школі та в університеті це була тема номер один, про що можна жартувати. Більшість підраховувала кількість прожитих років по днях святкування. “Ти, виходить, вундеркінд в 4 роки в 11 класі!”, — жартома казали викладачі у школі. А в день одного з днів народжень касир в магазині глянула на паспорт та жартома попросила мене приходити через 50 років, коли мені буде справді 18.

Останні роки я цих жартів вже не чув, але відчуваю, що от-от — і нова хвиля жартів про мій “юний вік” нагряне у мій дірект та діалоги з друзями".

Галина: “Частка правди у жартах є, оскільки знайомі, які також народилися у цей день, виглядають молодше від свого віку. Це, гадаю, загальний жарт, який чує майже кожен, народжений у цей день. Але, як на мене, доволі класно завжди бути юним та молодим, тому я не проти таких жартів”.

День народження 29 лютого

Про переписування дати дня народження

Раніше доволі поширеною була практика переписувати дату народження немовлят з 29 лютого на перше березня.

Валерій: “Багато хто не може повірити, коли бачить мою дату народження в паспорті. Чомусь в Україні існує практика на зміну дати народження у цей день. Я її не розумію, однак я радий, що в цю тенденцію я не потрапив”.

Галина: “Як розповідали мої батьки, у той день народилося чотири дитини. Я ставила питання, чому мене не записали як народжену в інший день. Однак батько наполягав на тому, щоб залишити цю дату та не переписувати її. Він був навіть ініціатором того, щоб у місцевій газеті вітали народжених 29 лютого

Я знала усіх трьох дітей, які народилися зі мною у цей день. Вони також залишили цю дату у свідоцтві про народження, а надалі і в паспорті”.

Я будую стосунки з собою. Історії дівчат, які відмовилися від романтичних стосунків з іншими