Маша Єфросиніна інтерв'ю
Колаж: Микита Шклярук

Маша Єфросиніна народилася у Криму, але вже 28 років живе у столиці. У рубриці “Про Київ” Ютуб-креаторка та інфлюєнсерка розповідає, чиї вистави не пропустила ще жодного разу та який вид відпочинку обирає сьогодні.

— Чи маєте ви улюблені кав’ярні, бари та заклади в Києві? Чому вони? 

На бари абсолютно не вистачає ні сил, ні бажання. Я ж мати, які бари (сміється). Насправді з початку повномасштабної війни заборонила собі розважатися, натомість повністю занурилася у свою роботу. Нікому не рекомендую так робити, бо все ж таки мозок має відпочивати й відновлюватися. 

Дуже люблю Cafe Markó в Sophia Hotel. Там затишно, атмосферно і дуже стильно. Це прям моє відчуття естетики. Постійно їм свій улюблений зелений салат. Для мене це місце, де я можу побути сама і зібратися зі своїми думками, провести зустріч з командою або відсвяткувати річницю "Фонду Маша". Заклад на всі випадки життя!

Хоч я не п’ю каву, проте дуже люблю київські кав'ярні. Це цілий світ, який виник у столиці буквально на очах. Не можу встояти перед матчею на фундуковому з Katimo! Проте, знаєте, також нещодавно відкрила для себе "Каштан" на Рейтарській. Дуже подобається строкатість гостей, які туди приходять, і відчуття спокою, яке там є.

— Уявіть, що в Київ вперше їдуть ваші знайомі. У які місця, на які вулиці ви б їх повели, щоб показати трушний дух міста? 

Київ неможливий без Хрещатика і Майдану. Я б точно спочатку повела знайомих саме на Майдан. Там відбувалися обидві революції, саме там загинули наші герої — Небесна сотня. Там ми вшановуємо пам'ять героїв, що сьогодні гинуть за нашу свободу, захищаючи нас на фронті. Коли я проходжу повз прапорці на честь загиблих українських воїнів і бачу, як їх багато, та як швидко збільшується їхня кількість, то не можу не зупинитися. Починають тексти сльози.

Щодо Хрещатику, то там можна побачити просто якийсь неймовірно точний зріз нашого суспільства. Моя улюблена частина цього району — вулиця Городецького і сквер біля театру Івана Франка. Буквально за 2 хвилини від активного і трохи напруженого Хрещатика існує острівець затишку, де завжди можна видихнути й набратися сил. 

Маша Єфросиніна про київські театри

Обов'язково я б повела гостей у київський театр. Сьогодні це явище, яким я насолоджуюсь. Те, що робить Іван Уривський в театрі Франка, неймовірно. Я сама ходжу на всі прем'єри й точно б хотіла, щоб мої гості їх побачили. Це талановито, сучасно і це вражає!

Далі ми б завітали на Золоті ворота, в ті самі кав'ярні, про які я розповідала. Там дуже багато сучасної й стильної молоді, без якої я не уявляю сьогоднішнього Києва.

— Назвіть улюблені місця та способи відпочинку в Києві.

Ох, як складно про відпочинок... Мій головний відпочинок — з сином, коли ми разом вдома і можемо просто нічого не робити, дивитися мультфільми, їсти якісь снеки. Коли я можу розслабитися і не бути Машею Єфросиніною, а бути мамою своїй дитині. З ним удвох любимо ходити в кінотеатр в ЦУМі. Востаннє там були на "Думками навиворіт-2". Топ оф зе топ. Рекомендую всім.  

Найбільша радість і найкращий відпочинок — коли додому повертається Тимур, мій чоловік. Ми сміємося, що до 2022 року в нас не було жодного вільного вечора або вихідних. Все плани, плани, плани. Тоді уявити не могли залишитися вдома і пасивно провести день. Сьогодні ж це моя віддушина.

Я чекаю його вдома, щоб провести час з ним та сином і нікуди не йти. 

— Я люблю Київ, тому що, і не люблю Київ, тому що… 

Все просто. Я люблю Київ, тому що це найкраще місто у світі і я не хочу жити ніде, окрім Києва. 

Але далі давайте без "не люблю", будь ласка. Мені здається, щоб бути сильними, ми маємо фокусуватися на спільному, на хорошому, а погане і саме про себе нагадає. 

Маша Єфросиніна про Майдан Незалежності

 — Якби столиця була людиною, то якою? 

Цікаве питання. На нього я б точно відповідала по-різному в різні періоди мого життя і життя самого Києва. 

Сьогодні Київ — це жінка, сильна і вольова. Яка в неймовірній непохитності відстояла своє право на життя перед обличчям ворога. Яка пульсує в такт зі своєю країною і кожним її куточком. Яка, по-материнськи, зустрічає і приймає українців з усіх-усіх куточків країни. Жінка, яка з усього серця журиться за загиблими й постраждалими внаслідок атаки на Охматдит і яка бореться з усього серця за майбутнє своїх дітей.

“Про Київ”. Даша Квіткова — про ВДНГ та людей, через які повертається у заклади