Королева Єлизавета ІІ

Королева Великої Британії Єлизавета II стала символом монархії 20 століття. Її постать була настільки відомою, що не залишилась без уваги представників культури. Її портрети малювали художники, її фотографували для відомих журналів. Її любили та ненавиділи, над її стилем глузували. Вона була головним флагманом традиційності у світі. Якщо почитати її біографію, можна дізнатися історію 20 століття та історію сучасного мистецтва. Навіть Netflix зробив серіал, який присвятив Королеві та її родині. Спробуємо розповісти, як Королева Єлизавета II вплинула на поп-культуру.

Сесіл Бітон

Ікону стилю та відомого фотографа Сесіла Бітона у 1939 році запросили сфотографувати Королеву-мати. Ці фотографії опублікували напередодні війни і вони перетворилися на символ довоєнного світу. Бітон став і надалі фотографувати королівську родину.

Принцеса Елізавета, березень 1945 рокуЗокрема, він зробив фотосет з коронації Єлизавети II, фотографував її дітей та робив сімейні портрети.

Коронація Елизавети II, 1953 рікЕлизавета з сином Чарльзом, 1948 рік.У 1968 році Королева спеціально позуватиме йому для ретроспективи в Національній портретній галереї. Фото Бітона стали культовими у всьому світі.

Карикатура "Британія на продаж" 

Англійський карикатурист та ілюстратор Джеральд Скарф у 1966 році зробив портрет Єлизавети II, де він намалював її у класичній хустинці, сидячи верхи на старому коні, який мав ознаки гниття. Позаду Королеви зображено Герцога Единбурзького, який вчепився в зад коня. На светрі Королеви зроблено напис "Британія на продаж".

Карикатура "Британія на продаж"Під малюнком художник зробив допис "Королева може спати спокійно — я ніколи не хотів завдати їй шкоди. Я справді вважаю королівську сім'ю главою ієрархічної класової системи, від якої страждає Британія". На той час Велика Британія переживала не найкращі часи, тому громадяни вважали, що треба припинити "годувати" королівську родину, а гроші від її утримання направити на розвиток країни.

"God save the Queen"

У 1977 році панк-гурт Sex Pistols написав "God Save the Queen". Це пісня-протест, яка пародіювала національний гімн, а сама Королева була названа главою фашистського режиму. Слова пісні не направлені на світле майбутнє, навпаки, Джонні Роттен співає, що майбутнього немає.

А британська дизайнерка та модельєр Вів'єн Вествуд, яка стала засновницею стилю панк і New Wave у моді, зробила візуал для гурту. Цю картинку на футболках знають, мабуть, у всьому світі.

Візуал для пісн "God Save the Queen" від Вів'єн Вествуд До речі, Королева Єлизавета ІІ за весь час з моменту виходу пісні жодного разу її не прокоментувала.

Енді Воргол та портрети Королеви

Ікона поп-арт стилю, художник Енді Воргол, який у 80-х роках почав створювати портрети відомих людей, не міг не зробити портрет Королеви Великої Британії. Він навіть казав, що хоче бути таким відомий, як Королева. У 1985 році він зробив серію портретів "Правлячі королеви", де зобразив у стилі поп-арт Королеву Великої Британії, Нідерландів, Данії та Свазіленду.

Портрет Королеви Великої Британії Єлизавети II у стилі поп-арт від Енді ВорголаЄлизавета II навіть купила чотири портрети із цієї серії у 2012 році для Королівського зібрання живопису. Проте, художник на той час вже помер.

Фільм "Королева" Стівена Фрірза

Це дуже сильний та глибокий фільм про життя Великої Британії складного періоду. Британський режисер Стівен Фрірз до цієї стрічки знімав переважно складні картини про життя пересічних британців ("Моя чудова пральня" чи костюмовані екранізації французьких романів).

Фільм "Королева" Сюжет фільму розповідає про події, які розгортаються після смерті принцеси Діани в автокатастрофі. Королева Великої Британії Єлизавета II (яку зіграла Хелен Міррен) і прем'єр-міністр Тоні Блер (Майкл Шин) намагаються досягти компромісу щодо того, як королівська родина повинна публічно відреагувати на трагедію. На балансі потреба сім’ї в приватному житті та вимога громадськості до зовнішнього прояву трауру. 

Фотосесія до свого 90-річчя для Vanity Fair, 2007-2016 роки

У 2016 році на честь святкування свого 90-річчя Королева Єлизавета II погодилася позувати для американського журналу сучасної культури Vanity Fair. Зйомки робила легендарна Енні Лейбовіц. Фотосесія була ідеєю Королеви й відбулася в її будинку у Віндзорському замку в квітні.

Королева Єлизавета ІІ зі своєю родиноюВона також позувала зі своїм чоловіком, принцом Філіпом, герцогом Единбурзьким, своєю дочкою, принцесою Анною, своїми онуками та правнуками, включаючи принцесу Шарлотту та принца Джорджа.

Королева Єлизавета ІІ зі своїми коргі Не забула вона також привести до фотосесії й своїх песиків, вельш-коргі пемброк — Холлі, Віллоу, Вулкана і Кенді. Королева зізналася, що Вулкан і Кенді насправді є доргі — помісь одного з коргі Королеви та такси її сестри принцеси Маргарет. 

Александр Макквін та його колекція 2008 року

Британський модельєр, відомий неординарним підходом до творчості, у 2008 присвятив сукню Королеві Єлизаветі II. 

Александр Макквін присвятив сукню Королеві Великої БританіїВін працював над створенням колекції після подорожі Індією, де, як він казав "привиди королеви Вікторії, герцога Веллінгтона та часів Індійської імперії не залишали". На сукні він зобразив портрет молодої Королеви в англійському класичному стилі.

Церемонія відкриття літніх Олімпійських ігор у Лондоні у 2012 році

Відкриття літніх Олімпійських ігор, яке відбулось у Лондоні у 2012 році, теж не оминуло Королеву. Усі запам'ятали, як Королева з’явилася з Деніелом Крейгом у ролі Джеймса Бонда. Це була частина церемонії відкриття Олімпійських Ігор. У цьому мініфільмі Крейг рятує Королеву з її палацу на гвинтокрилі. Вони "пролітають" Темзою повз багатьох визначних пам’яток міста, таких як London Eye та Тауерській міст. Закінчується їх подорож неймовірним стрибком з гвинтокрила — Королева та Джеймс Бонд висаджуються на стадіон з парашутами кольорів Британського прапора.

Церемонія відкриття Олімпійських ігор у Лондоні 2012 року зібрала близько 900 мільйонів глядачів у всьому світі. Королева відкрила Ігри, наслідуючи традицію її батька, який відкривав Олімпійські Ігри в Лондоні у 1948 році, і свого прадіда, який відкривав Ігри 1908 року. Видовище називалося "Острови чудес", а режисером виступив британець Денні Бойл, лауреат премії "Оскар".

Серіал "Корона" від Netflix (2016-2022 роки)

"Корона" — американський телесеріал, створений і написаний Пітером Морганом для Netflix.

Серіал "Корона", акторка Клер Фой
"Корона" зображує життя Королеви Єлизавети II від її весілля в 1947 році з Філіпом, герцогом Единбурзьким, до початку 21 століття. Акторка Клер Фой грає Елізабет у першому та другому сезонах, а Олівія Колман — у третьому та четвертому сезонах. У п'ятому та шостому сезоні Королеву зіграє Імельда Стонтон.

 Олівія Колман у серіалі "Корона"Імельда Стонтон у серіалі "Корона"Під час перегляду можна побачити особисті інтриги, романи та політичне суперництво, які зіграли велику роль у подіях, що сформували останні роки 20 століття. Потужна гра акторів та розкішна операторська робота роблять "Корону" першокласним твором, гідним своєї великої теми.