Особливих правил стосовно того, скільки потрібно випивати води в день, не існує. Про це розповіла в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці в Facebook.
Також вона розповіда, що воду можна вживати перед їжею, під час їжі та після неї. Головне правило — пити, коли хочеться. Єдиної норми споживання води також не існує. Потреба організму в рідині залежить від активності, фізичного стану і їжі, яку вживає людина.
Вагітним жінкам і годуючим матерям слід пити більше води. Оскільки люди похилого віку і діти погано розрізняють сигнали про спрагу, їм слід нагадувати про питво. Слід також пам'ятати, що діти активно рухаються, тож втрачають більше вологи і втрата рідини для них більш критична, ніж для дорослих. Недостатня гідрація дитячого організму може призвести до запорів, поганого травлення, агресії і стати причиною безпідставного вередування. Дітям радять споживати воду протягом усього дня, особливо під час активних ігор або занять спортом. Якщо дитина їсть тверду суху їжу, хворіє або навколо жарко і сухо, його потреба в воді зростає.
Поради по кількості вживання води:
- немовлятам від 8 місяців — 150 мл/кг ваги на день;
- дошкільнятам — 100 мл/кг ваги на день;
- підліткам — 50 мл/кг ваги на день.
Важливо, щоб у дитини завжди був доступ до питної води.
Людський організм отримує рідину з води, напоїв, їжі, зокрема овочів, фруктів, супів, а також в результаті окислення жирів. Про достатню кількість рідини говорить світлий, солом’яний колір сечі. Якщо рідини в організмі не вистачає, сеча стає темною.
Раніше Супрун розповіла, як боротися з втомою.