Народний депутат від «Радикальної партії» подав позов до суду на в.о. міністра охорони здоров’я Уляну Супрун. Цього разу до Окружного адмінсуду Києва звернувся депутат Олексій Ленський.
Про це сама Уляна Супрун розповіла на своїй сторінці у Facebook.
Позивач знову просить суд заборонити Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я. І знову, за словами Супрун, провадження відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
«Офіційне пояснення підстав просто переписане з попередніх позовів своїх колег "невільних радикалів". Свого роду copy paste, але, мабуть, цього разу зі свого комп’ютера. По факту ж причина — порушення схем та корупційних потоків, звільнення одіозних медичних феодалів і пряма конфронтація з ними», — написала Супрун.
Також вона додала, що адвокатський запит по цьому позову до Міністерства охорони здоров’я України надійшов від адвокатської фірми GoLaw law firm, що обслуговує звільнених через корупцію ректорів медичних університетів, Катерину Амосову і Валерія Запорожана.
«Ця позовна заява — ніщо інше, як чергова атака проти трансформації системи охорони здоров’я. У час, коли увага всього суспільства прикута до виборів і їхніх результатів — сили адептів совєцького союзу, рускава міра і фармацевтичної мафії планують усунути нашу команду з Міністерства охорони здоров’я України», — написала в.о. міністра охорони здоров’я.
Нагадаємо, Окружний адміністративний суд Києва тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України. Відповідний позов був поданий народним депутатом України від «Радикальної партії» Ігорем Мосійчук.
У суді пояснили, що при цьому Супрун не було заборонено здійснювати повноваження, які були делеговані їй як заступнику міністра охорони здоров’я. Попри це, в Кабінеті міністрів заявили, що мають намір оскаржити рішення суду і добитися його скасування.
Пізніше через рішення суду відсторонити Уляну Супрун від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я виникли проблеми з постачанням вакцин і ліків в регіони.
Після цього рішення в інтернеті почалася кампанія на підтримку Супрун, а в понеділок, 11 лютого, під будівлею Окружного суду, який мав розглянути апеляцію на рішення про її відсторонення з посади і. о. міністра охорони здоров’я, пройшла акція її прихильників.
У середу, 13 лютого, уряд прийняв рішення, яке дозволило Супрун повернутися до виконання обов’язків. А пізніше суд скасував тимчасову заборону для Супрун керувати МОЗ.
Під час засідання 15 лютого суддя Окружного адміністративного суду Києва Сергій Каракашьян вирішив взяти самовідвід.