«Ми вас там не залишимо»: Зеленський зателефонував українці, що залишилась в Ухані

У п’ятницю, 21 лютого, президент Володимир Зеленський зателефонував українці Насті Зінченко, яка не потрапила на літак, що вивозив людей з китайського Уханя до Києва через спалах коронавірусу. Запис розмови дівчина оприлюднила у своєму Instagram-акаунті.

Зінченко не схотіла летіти 20 лютого з разом з іншими евакуйованими українцями через те, що на борт літака відмовилися взяти її собаку.

Наступного дня президент Зеленський зателефонував Зінченко та пообіцяв повернути її додому разом із собакою.

«Ми вас там не залишимо. Ми знайдемо спосіб, у який вас можна буде повернути. В літак чомусь не схотіли брати собаку. Але їх можна зрозуміти — всі трохи нервували в такій ситуації», — сказав Зеленський.

Зінченко написала, що президент підбадьорив її, а також пообіцяв допомогти у розв’язанні проблеми та повернути її додому разом із собакою. За сім годин публікація Насті в соцмережі набрала 26 230 переглядів.

Нагадаємо, в ніч на 19 лютого з «Борисполя» до Китаю вилетів літак авіакомпанії SkyUp для евакуації громадян України з міста Ухань, епіцентру поширення коронавіруса. Вранці 20 лютого літак з   міста Ухань приземлився в «Борисполі» на дозаправку, після чого полетів до Харкова. 

Евакуйованих з Уханя українців помістили на двотижневий карантин у медцентрі «Нові Санжари» у Полтавській області. Проте мешканці Нових Санжар почали протестувати проти завезення до них евакуйованих. Вони перекрили дорогу та вступили у сутички з поліцейськими.

Президент Зеленський звернувся до українців та закликав їх не панікувати і бути толерантними до своїх співгромадян.