Закон про право цивільних захищати Україну від окупантів набув чинності

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про участь цивільних у захисті України від повномасштабного вторгнення Росії.

Згідно законопроєкту, цивільні - українські громадяни, іноземці та люди без громадянства, які на законних підставах перебувають в Україні, можуть отримати вогнепальну зброю і боєприпаси та нарівні з військовослужбовцями використовувати проти військових країни-агресора. Дозволено використовувати також власну зброю, зокрема нагородну, спортивну та мисливську.

Після завершення воєнного стану отриману від держави зброю та патрони потрібно буде протягом десяти днів здати в поліцію.

Додамо, що сьогодні, 9 березня, на Луганщині розпочато провадження стосовно 11 поліцейських за фактом держзради.

Встановлено, що одинадцять діючих працівників поліції Луганщини в умовах воєнного стану зрадили державі та перейшли на бік Російської Федерації. Серед них виконуючий обов’язки начальника одного з районних відділів поліції Головного управління Нацполіції в Луганській області. 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого у Краматорську.