На території ботсаду Гришка у Києві можуть побудувати будинки та офіси під виглядом реконструкції існуючих будівель. В такому разі можна обійти закон про охоронний статус.
Таку думку висловив пам'яткоохоронець Дмитро Перов.
Заступник директора Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка Микола Шумик в інтерв'ю "Суспільне Київ" прокоментував інвестиційну угоду із забудовником на вулиці Садово-Ботанічна, 1. За його словами, вона стосувалася не будівництва, а капітального ремонту та розбудови адміністративно-офісних приміщень у господарській зоні ботсаду.
"За цією адресою знаходиться згадана паном Миколою господарська частина. Вона має окремий заїзд з головної вулиці, що погодьтесь доволі зручно для розташування житла", — підкреслив Перов.
На території саду є мінімум три будівлі, які адміністрація могла б передати під реконструкцію. Це господарчі споруди та старий гуртожиток.
Таке будівництво має менше обмежень, ніж нове, навіть на заповідних землях. На місці адмінбудівель можуть звести офіси, на замість гуртожитка — житлові будинки.
Раніше ми писали, що землю ботсаду Гришка незаконно віддали під забудову. Після розголосу влада Києва закликала уряд втрутитися в ситуацію навколо Національного ботанічного саду імені М. Гришка, щоб запобігти його забудові та впорядкувати територію.