ЖК Волгоградський
Візуалізація ЖК "Волгоградський"

Столичний забудовник намагався у судовому порядку відновити будівництво житлового комплексу "Волгоградський" на Батиєвій горі в Солом'янському районі Києва. Про це йдеться у рішенні Господарського суду.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Варга" звернулося до суду із позовом, в якому намагалося зобов'язати київську владу передати йому в оренду земельну ділянку на вулиці Волгоградській, 25.

Саме там кілька років тому забудовник вже намагався звести новобудову — у 2013 році компанія отримала ділянку площею 0,15 га в оренду строком на 10 років. Проти будівництва виступили місцеві мешканці. У 2014-2015 роках між ними та представниками забудовника сталося кілька сутичок, а також розпочалася судова тяганина. Зрештою січні 2020 року Касаційний господарський суд остаточно визнав недійсним договір оренди ділянки.

Компанія "ВАРГА" в минулому році вже намагалася через суд повернути собі ділянку, проте тоді отримала відмову. У своєму останньому позові забудовник заявив, що на вказаній ділянці він має нежитловий одноповерховий будинок площею 279 квадратних метрів. Розірвання договору оренди там вважають безпідставним. Проте Господарський суд вже вдруге повністю відмовив компанії у задоволенні позову. Рішення господарського суду може бути оскаржене.

Нагадаємо, що у лютому цього року на Батиєвій горі почали нищити сторічний комплекс резервуарів для заправки паротягів, якому більше ста років. Забудовники знищили один із резервуарів та частину підземної церкви, а місцеві активісти намагалися їм завадити.

"Квіти України": суд не задовольнив позов архітектора про порушення авторських прав