Заборгували: в Києві арештували НСК "Олімпійський"

Власніть і рахунки держпідприємства НСК "Олімпійський" заарештували через борги на суму понад 2 мільярди гривень.

Про це повідомила Державна аудиторська служба України (ДАСУ).

На підприємстві провели фінансовий аудит діяльності за період з 2012 по 2016 рік та виявили збитковість "Олімпійського".

Причиною такої ситуації є значні амортизаційні відрахування на об’єкти, які реконструювали та побудували до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

Держава не виконала своїх зобов’язань щодо повного фінансування робіт з будівництва та реконструкції стадіону відповідно до міжнародних стандартів. Тож "Олімпійський" вже протягом п’яти років працює з боргами за виконані будівельні роботи на суму більш як 145 млн грн.

"Як результат, за позовами підрядних організацій судові органи прийняли рішення щодо стягнення зі спорткомплексу боргу на суму 93 млн грн та 61,7 млн грн штрафних санкцій", — повідомили в ДАСУ.

Підприємство зобов’язувалось провести всі роботи державним коштом, а також за допомогою безвідсоткової позики, запозиченої у державного підприємства "Фінансування інфраструктурних проектів" під державні гарантії у міжнародних організацій.

Борг "Олімпійського" перед вказаним підприємством становить майже 2,231 мільярдів гривень.

Зараз у підприємства немає фінансів, щоб погасити борг, оскільки його доходи мають сезонний характер. Вони витрачаються переважно на виплату заробітної плати, сплату комунальних послуг та на інші витрати, пов'язані з утриманням стадіону.

Результати аудиту направлені до Кабінету міністрів, Міністерства фінансів і Міністерства молоді та спорту. 

Нагадаємо, в головному офісі "Київавтодору" СБУ провела обшуки