За 2 роки повномасштабної війни в Україні колектив Київського національного університету імені Тараса Шевченка зменшився на 500 працівників.
Про це розповів ректор КНУ Володимир Бугров в інтервʼю Українським Новинам.
"Нам вдалося зберегти потужний склад працівників університету. У 2021 році наш колектив об’єднував загалом 7 384 працівники, а зараз у нас 6 881 працівник. Як бачите, ця різниця не така й велика, і це свідчить про те, що нам вдалося стабілізувати ситуацію в цьому контексті", — розповів Володимир Бугров.
Проте, за словами Бугрова, керівництво КНУ змогло повернути собі на користь проблемну ситуацію.
"Коли наші студенти та викладачі релокувалися у 2022 році за кордон, ми скоординували цей процес, налагодивши процедури академічної мобільності. Наразі наш університет є лідером у міжінституційних проєктах мобільності, їх у нас 120 європейських за програмою Еразмус+. У 2021 році ми мали 416 таких фактів академічної мобільності, у 2022 — 1045, а у 2023 — 1450", — повідомив ректор КНУ.
Також, незважаючи на ситуацію із викладачами та війну, КНУ продовжує співпрацювати з колегами на міжнародному рівні. Зокрема залучати додаткові кошти. Для прикладу, у 2021 році КНУ мав три освітні міжнародні проєкти, а у 2023 році університут став бенефіціаром 12 проєктів. У 2021 році КНУ мав 27 міжнародних проєктів і грантів на дослідження, а у 2023 — 26.
Крім цього, з початку повномасштабної війни росії проти України з Київського національного університету імені Тараса Шевченка звільнилось близько 100 викладачів.
"Основна причина — вони виїхали з дітьми за кордон через війну і діти інтегровані там в освітні процеси. Дитсадки і школи. Люди знаходять роботу там і ми розуміємо ці рішення. З іншого боку, ми розуміємо що пора відновлювати соціальне середовище тут в Україні", — розповів Володимир Бугров.