Які ТРЦ могли відкритися у Києві у 2023 році
Фото: unsplash.com

Через війну та в силу інших причин у Києві не зможуть вчасно розпочати свою роботу кілька торговельних центрів. Про те, які з них ще мають шанси відкритися у 2023 році, а які перенесли запуск на більш пізні строки, пише "Асоціація ритейлерів України".

Так, реальні шанси на відкриття у цьому році в столиці зараз має тільки ТРЦ White Lines за адресою: вул. Васильківська, 1. Відкриття об'єкта планували на кінець 2022 року, але згодом запуск перенесли на III квартал 2023-го.

Цей чотирирівневий ТРЦ у Голосіївському районі столиці стане частиною однойменного багатофункціонального комплексу на базі колишніх корпусів "Довженко-Центру". Зводить його девелоперська компанія A-Development, яка побудувала ЖК SmartPlaza Obolon, SmartPlaza Polytech та проводила реконструкцію Арсенальної площі. Якірними орендарями ТРЦ White Lines мають стати супермаркет "Сільпо" та фітнес-клуб Energym.

Серед заморожених проєктів — ТРЦ New Ray на базі колишнього універмагу "Троєщина". який спочатку був реконструйований у торговий комплекс "Сіріус", але згодом припинив роботу та був покинутий. Реконструкцію комплексу, розташованого на перехресті вулиць Драйзера та Бальзака у Деснянському районі столиці, почали у 2021 році. Проте об'єкт уже кілька років поспіль стоїть у напіврозібраному вигляді.

Ще один об’єкт, відкриття якого переносили вже кілька разів — це друга черга ТРЦ "Апрель". Першу чергу об'єкта площею майже 6000 кв. м ввели в експлуатацію ще у 2014 році. Друга черга буде набагато більш масштабною і матиме загальну площу у 105 000 кв. м. Проте торговельний центр потрапив у кілька скандалів. Зокрема, через своє розташування над кінцевою зупинкою швидкісного трамвая (її планували облаштувати прямо всередині ТРЦ) та захоплення частини автодороги. Все це призвело до появи петиції щодо демонтажу киян довгобуду. Тож, зараз невідомо, коли він буде добудований та чи буде взагалі.

Один з найбільш відомих та скандальних довгобудів Києва ТРЦ Ocean Mall все ніяк не можуть добудувати на вулиці Антоновича, поряд зі своїм не меньш скандальним "братом" Ocean Plaza. Девелопер проєкту Mandarin Plaza неодноразово переносив терміни відкриття торговельного центру загальною площею 300 000 кв. м. Не відбулося воно й у другому кварталі 2022 року, як було заявлено, а повномасштабне російське вторгнення взагалі зупинило роботи зі зведення ТРЦ. До того ж проти його будівництва виступають захисники "Літаючої тарілки" на Либідській, яку забудовник планує зробити частиною комплексу.

Раніше ми розповідали про коворкінги у ТРЦ Києва, у яких можна попрацювати, коли вдома немає світла.

ТРЦ Ocean Plaza фінансувала російський ВПК — розслідування Trap Aggressor