Без постійного зберігання в холодильнику, деяка їжа швидко псується та стає непридатною для споживання. Тому варто знати, які продукти краще купувати зараз в магазинах, щоб потім не виносити їх на смітник.
Столична Держпродспоживслужба оприлюднила поради стосовно безпечного харчування та зберігання продуктів під час відключень електроенергії:
- Зробіть необхідний запас питної води та уточніть інформацію про найближчі до вашого будинку бювети. У разі надзвичайної ситуації бюветні комплекси столиці під’єднають до генераторів для забезпечення киян питною водою. Збережіть мапу бюветів.
- Підготуйте запас харчових продуктів, що не потребують особливих умов зберігання (хліб, печиво, бублики, консерви тощо).
- Намагайтесь готувати харчові продукти в невеликій кількості, щоб не зберігати їх тривалий час.
- При купівлі харчових продуктів у магазинах надавайте перевагу тим, що найменше втрачають якість без холодильника (молоко тривалого зберігання в тетрапаках, сирокопчені ковбаси та інше).
- Придбайте термопакети з холодоелементами, тримайте їх під рукою.
- За можливості робіть запас гарячих напоїв у термосах.
- При відключенні світла для збереження харчових продуктів у холодильнику намагайтесь рідше його відкривати. Також продукти можна зберігати на балконі. Враховуйте, що швидкопсувна продукція, як правило, зберігається при температурі +4°С.
Крім цього, рекомендується мати запас необхідних ліків й засобів особистої гігієни; придбати теплі речі, свічки, ліхтарики; стежити за своєчасним заряджанням засобів зв’язку, павербанків.
Також Мінрегіон дало поради, як економити на опаленні, та що робити у разі його зникнення.
Як запобігти пожежам під час відключень світла: поради від ДСНС