Як радіація вплинула на собак, що живуть у Чорнобилі: дослідження

Собаки з Чорнобиля зазнали значних генетичних змін всього за декілька десятиліть після аварії. Це свідчить, що радіація може прискорювати еволюційні процеси.

Про це йдеться у дослідженні, який опублікували в журналі Science Advances.

Вчені проаналізували генетичну структуру 302 собак, які мешкають у зоні відчуження. Це три популяції чотирилапих, які вільно "бродять" на території електростанції на відстані від 15 до 45 кілометрів від місця катастрофи.

Як радіація вплинула на собак, що живуть у Чорнобилі: дослідженняБродячі собаки, які живуть у зоні відчуження Чорнобильської АЕС, опинилися в екстремальних умовах після катастрофи. Проте навіть у таких умовах тварини адаптувалися та підтримувати соціальні зв'язки. За 40 років вони передали мутаційні гени наступному поколінню та стали своєрідними "моделями" для вивчення наслідків радіаційного опромінення.

Як радіація вплинула на собак, що живуть у Чорнобилі: дослідженняНауковці взяли зразки крові чорнобильських собак та порівняли їх зі зразками тварин із навколишніх районів. Виявилося, що собаки з Чорнобиля мають відмінності в ДНК порівняно з іншими популяціями собак у світі.

Деякі генетичні мутації, виявлені у собак з Чорнобиля, надали підвищену стійкість до раку та інших захворювань, спричинених радіацією. На думку вчених, ці дослідження можна використати для розробки нових методів лікування раку тощо.

Раніше ми писали, що у Чорнобильському заповіднику народилася двійня коней Пржевальського.

В Чорнобильській зоні відчуження висаджують нові ліси: що відомо