Як проходить оновлення та які основні скарги щодо укриттів у Києві: подробиці
Фото: КМВА

У столиці триває оновлення укриттів, зокрема у закладах освіти.

Про перебіг робіт розповів очільник КМВА Тимур Ткаченко.Як проходить оновлення та які основні скарги щодо укриттів у Києві: подробиці

  • Сховище у ліцеї №41 в середмісті: У 2023 році розпочалось будівництво споруди, наразі готовність об’єкта — 57%. Укриття площею 1200 кв. м розраховано на 580 місць;
  • Укриття в школі №102: Наявне сховище у будівлі 1937 року будівництва не могло вмістити всіх учасників освітнього процесу, тому доручили повністю облаштувати нове укриття. Сьогодні школа має сховище площею 339 кв. м, і може вмістити 565 осіб.

Як проходить оновлення та які основні скарги щодо укриттів у Києві: подробиціЯк проходить оновлення та які основні скарги щодо укриттів у Києві: подробиціЯк проходить оновлення та які основні скарги щодо укриттів у Києві: подробиці

Як зазначає посадовець, форма зворотного зв'язку щодо стану та доступності укриттів є в застосунку “Київ Цифровий”. Але можуть бути проблеми зі швидкістю реагування, тож для цього створили чат-бот @KyivShelterBot. Звернення відразу потрапляють до голів районних держадміністрацій, на місці проводять інспектування, за результатами — доповідь.

За місяць вже надійшло 47 адресних звернень, з них 55% — щодо доступу до укриття, 30% — неналежного стану. Найбільше проблем у Солом'янському та Шевченківському районах.

“Там, де необхідні інвестиції — залучатимемо кошти громади. Місто має ресурси, які доцільно направляти на розв'язання безпекових питань”, — пише очільник КМВА.

Також вже напрацювали алгоритм, який дозволить негайно реагувати на повідомлення щодо доступності укриттів у “Київ Цифровий”.

“Наш Київ” також вже писав, які наслідки дронової атаки на Київщину вночі 8 лютого.

Скільки ДТП зафіксували на Київщині у січні 2025 року: подробиці