У Київській міській військовій адміністрації розповіли, як підготуватися до радіаційної небезпеки.
Поради були опубліковані у Telegram-каналі КМВА.
"Дорогі кияни! Ми не залякуємо вас, але знати як діяти — означає бути озброєним. Росія —країна-терорист. Ми маємо бути готові до різних сценаріїв", — йдеться у повідомленні.
Як підготуватись до радіаційної небезпеки:
- зробіть багатоденний запас води у герметичних ємностях, майте харчову плівку, щоб швидко загорнути всю їжу за потреби;
- підготуйте маску, респіратор або ватно-марлеву пов'язку для захисту органів дихання, підготуйте гумові чоботи та рукавички;
- запасіться засобами гігієни (приймати душ слід з милом, голову мити шампунем. У жодному разі не використовувати кондиціонери для волосся, оскільки вони можуть закріпити радіоактивний матеріал на волоссі);
- підготуйте документи та гроші, предмети першої необхідності;
- підготуйте ліки, мінімум білизни та одягу (1-2 зміни);
- зібрані речі слід запакувати в герметичні поліетиленові мішки та пакети. Скласти в приміщенні, найбільш захищеному від проникнення зовнішнього забруднення.
Регламент йодної профілактики у разі виникнення радіаційної аварії визначає такі вікові групи та дозування:
- діти до 1 місяця (немовлята та діти, які перебувають на грудному вигодовуванні) — 16 мг;
- діти віком від 1 місяця до 3 років — 32 мг;
- діти віком від 3 до 12 років — 62,5 мг;
- підлітки від 13 до 18 років, дорослі до 40 років, вагітні та годуючі матері — 125 мг.
Йодна профілактика здійснюється лише після офіційного оповіщення, зазначили у КМВА. Безпідставна йодна профілактика є шкідливою для здоров'я.
"Важливо! Йодід калію слід приймати після їжі і лише після офіційного оповіщення про радіаційну аварію та необхідність йодної профілактики", — попередили у КМВА.
Раніше Міністерство охорони здоров'я України опублікувало поради про те, що необхідно мати вдома для захисту свого життя від ймовірних наслідків радіаційної аварії.