Команда "Повернись живим" презентувала нове дослідження про вплив адаптивного спорту на життя ветеранів та ветеранок. Результати свідчать що фізична активність позитивно впливає на фізичне та психологічне здоров'я.
Дослідження "Радість руху. Як адаптивний спорт допомагає ветеранам та ветеранкам відновитися" проводили під керівництвом аналітикині Ярослави Братусь. У ньому брав участь ветеранський відділ Центру ініціатив "Повернись живим". Переглянути дослідження можна за посиланням.
Це комплексний аналіз питання розповсюдження адаптивного спорту по всій країні. Автори ставили за мету створити фундамент для подальшого розвитку бази знань про адаптивний спорт та його вплив на життя ветеранів та ветеранок.
"Адаптивний спорт — не панацея, а одна із опцій, яку ветеран чи ветеранка може обрати для себе як відновлення. Не всі оберуть для себе спорт, що теж важливо розуміти під час огляду перешкод, адже це одна із них. Основним завданням наразі є створити умови та можливості, щоб ця опція була доступною для максимально широкої аудиторії, незалежно від територіального, матеріального статусів, а вже оберуть її, чи ні, лишається на розсуд кожного", — зазначає авторка дослідження Ярослава Братусь.
У дослідженні йдеться також про користь адаптивного спорту для держави, її безпеки та обороноздатності. Для розробки документа було обрано кілька груп респондентів, які є носіями унікального досвіду.
Дослідження створили за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду "Відродження" у рамках спільної ініціативи "Європейське Відродження України".
Раніше ми писали, що ветеран ЗСУ з ампутованою рукою підкорив Кіліманджаро.