Вогнеборці продовжують боротись з пожежою у зоні відчуження. Про це повідомили у Державному агентстві України з управління зоною відчуження (ДАЗВ). Через вкрай сухі погодні умови (вологість — 17%), а також наявність вітру, пожежна ситуація є ускладненою.
Проте на основних чотирьох осередках загоряння видно позитивну динаміку у центральній частині Зони відчуження (Корогодське та Луб’янске лісництва на площі порядку 1 300 га) — після локалізації очікується завершення пожеж.
В цей же час, ситуація погіршилася на Вільчівському лісництві. Основні сили і засоби направлені на цю ділянку (1 000 га), яка межує із Житомирською областю.
"Важливо розуміти, що саме ці території вже були пройдені вогнем у 2022 році після окупації Зони відчуження, тож рослинність є найбільш сприятливою для нового горіння. Для боротьби з вогнем залучено сили та засоби Державної служби України з надзвичайних ситуацій (2-ДПРЗ), додаткові сили ГУ ДСНС Київської області, техніку та особовий склад Збройних Сил України, а також працівників та техніку підприємств ДАЗВ: ДСП "Північна Пуща", ЧРЕБЗ, ДСП "Екоцентр", — розповіли у Державному агентстві з управління зоною відчуження.
Також посилено контроль за радіологічною ситуацією для радіаційно-екологічного моніторингу та радіаційно-дозиметричного контролю на межі лінії вогню. Крім цього, проводяться розрахунки дози опромінення рятувальників.
Нагадаємо, 3 вересня 2024 року у Чорнобильській зоні спостерігалось горіння лісової підстилки. Мешканців області попереджали, що через пожежу, а також тління торфовищ у Броварському районі, може спостерігатися задимлення повітря.