На території Чорнобильської атомної електростанції тривають роботи з ліквідації наслідків влучання російського дрона.
Як повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, рятувальники та спеціальні групи обстежують територію станції для виявлення можливих осередків тління, але наразі таких не зафіксовано.
По периметру НБК здійснюється постійний тепловізійний аеромоніторинг.
Рівень радіації на об'єкті залишається нижчим за контрольні рівні, що підтверджується даними з офіційного ресурсу Міндовкілля "Екозагроза", де можна перевірити радіаційний фон по всій країні.
За даними Державного агентства з управління зоною відчуження, внаслідок атаки є пошкодження зовнішньої та внутрішньої обшивок Арки нового безпечного конфайнменту (НБК), обладнання системи основних кранів та мембран герметизації огороджувального контуру.
Попри відсутність загрози радіаційного забруднення, пошкодження інфраструктури потребують ретельного огляду та відновлення для експлуатації комплексу "Укриття" та НБК.
Нагадаємо, у ніч проти 14 лютого російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив в укриття, яке захищає від радіації зруйнованого 4-го енергоблока Чорнобильської АЕС. Одразу ж станцію оглянули експерти Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) і запевнили, що рівень радіації на ЧАЕС не змінився.
Проте до 19 лютого тривало гасіння осередків тління у НКБ. 20 лютого Державне агентство з управління зоною відчуження повідомило, що не виявлено нових осередків тління за результатами тепловізійного аеромоніторингу.