Влада США збирається скасувати грін-карти
Фото: США можуть скасувати лотерею грін-карток (NewsONE)

Президент США Дональд Трамп має намір скасувати лотерею грін-карт, які надають право громадянам інших країн на проживання в Штатах. Про це повідомляє BBC.

"Сьогодні я починаю процес припинення програми лотереї різноманіття. Я попрошу конгрес негайно ініціювати роботу над тим, щоб позбутися цієї програми", — заявив Трамп журналістам в Білому домі.

За його словами, терорист із Узбекістану Сайфуллах Саїпов, що влаштував атаку на Манхеттені 31 жовтня, приїхав до країни в 2010 році саме по грін-карті. Раніше в своєму Twitter президент США неодноразово висловлювався за скасування лотереї грін-карт і заміну її системою, заснованою на оцінці особистих якостей потенційних іммігрантів.

Проте влада США поки офіційно не підтвердила, що Саїпов прибув на територію країни саме по грін-карті.

Нагадаємо, що уродженець Узбекістану Сайфуллах Саїпов перебував за кермом орендованого автомобіля, який збив кілька десятків людей на Нижньому Манхеттені. Вісім з них померли. Саїпов був затриманий поліцейськими, зараз він знаходиться в лікарні з вогнепальним пораненням, отриманим при затриманні. Представники американської влади знайшли свідчення того, що чоловік захоплювався ідеями ІДІЛ.

Програма лотереї грін-карт була заснована в 1990 році. За її допомогою, шороку близько 50 тисяч іммігрантів отримують право на постійне проживання в США.

Раніше повідомлялося, що роботу, який обіцяв знищити людство, дали громадянство.