обстріли Києва
Фото: palinchak / Depositphotos

За час повномасштабного російського військового вторгнення в Україну в Києві загинуло понад 100 мирних жителів, п'ять з них - діти. Вони загинули внаслідок ракетного обстрілу столиці російськими окупантами.

Про це розповів керівник Київської міської прокуратури Олег Кіпер в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Поранення внаслідок російської військової агресії отримали понад 420 мирних жителів столиці. Найбільше руйнувань від російських ракетних ударів зафіксовано у Святошинському, Подільському та Оболонському районах.

З початку російської агресії у столиці загинули понад 100 мирних жителів, із них п'ятеро діток. Більше ніж 420 цивільних громадян дістали поранень. Причини смерті - мінно-вибухові травми, осколкові та кульові поранення (останнє характерно для території Гостомеля), опіки та асфіксія внаслідок пожеж. 

За даними КМДА, внаслідок ворожих обстрілів у Києві було пошкоджено майже 390 будівель. Із них понад 220 — це житлові будинки. Інші — об'єкти соціальної інфраструктури:  медзаклади, садочки, школи, установи соціального захисту, адмінбудівлі.

Кіпер нагадав, що ракетні обстріли мирного населення та цивільної інфраструктури — це найтяжчі воєнні злочини. Наразі столичні прокурори, слідчі та експерти працюють над тим, щоб ретельно зафіксувати та задокументувати ці злочини. За словами керівника столичної прокуратури, загалом у Києві розслідують майже 100 таких проваджень.

Нагадаємо, що російські окупанти двічі обстріляли один і той самий будинок у Шевченківському районі. Як розповів Кіпер, прокурору окружної прокуратури доручено з'ясувати, чому саме туди ворог завдає ракетних ударів.

Перевіримо, чи не належала ця територія раніше до території заводу "Артем". Можливо, росіяни паперовими картами 80-х років минулого століття користуються.
Повідомити про зруйноване або пошкоджене майно тепер можна в "Дії"