Верховна Рада визнала геноцидом дії росії проти українського народу
Фото ілюстративне: t.me/V_Zelenskiy_official

У четверг, 14 квітня, Верховна Рада ухвалила заяву, якою визнала дії збройних сил рф, її політичного та війського керівництва в Україні геноцидом українського народу. З текстом відповідної заяви можна ознайомитися на сайті ВРУ

Українські парламентарі також закликали ООН, Європарламент, ПАРЄ, Парламентську Асамблею ОБСЄ, Парламентську Асамблею НАТО, уряди та парламенти іноземних держав визнати скоєння росією геноциду українського народу, а також злочинів проти людяності та воєнних злочинів на території України.

Зокрема, Верховна Рада посилається на численні публічні заяви президента рф володимира путіна та інших посадових осіб, які свідчать про те, що в росії існуж політика про невизнання права українського народу на самоідентифікацію, самовизначення і, як наслідок, існування. Також парламентарі констатували багатовікову політику рф, направлену на "деукраїнізацію" та поглинання української нації. 

Серед аргументів на підтвердження того, що росія здійснює геноцид українського народу — заборона української мови, знищення українських книг, масове знищення мирного українського населення та насильницьке переміщення українських дітей в рф, які здіснюють окупанти на території України. 

Раніше ми повідомляли, що Верховна Рада визнала росію державою-терористом, а її режим — нацистським і тоталітарним. Також парламентарі заборонили в Україні пропаганду російського нацистського тоталітарного режиму, зокрема її символіки — латинських літер "Z" і "V", які використовують для символи вторгнення в Україну.

Спротив російській окупації, день 50