Ааврійні відключення світла
Фото: unsplash.com

Аварійні відключення електроенергії у деяких регіонах України застосовуватимуть щонайменше протягом наступних двох тижнів. Про це повідомив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук в ефірі телеканалу "Київ".

За його словами, у центральних та північних регіонах країни досі спостерігається значний дефіцит електроенергії, через що світло відключають як за графіком, так і аварійно. Така ситуація триватиме до тих пір, поки не відремонтують інфраструктуру, яка дозволить передавати енергію у Київ з інших регіонів. Або ж поки не будуть відновлені генеруючі потужності, які теж зазнали обстрілів з боку росії.

"Якщо не буде нових обстрілів та руйнувань, відремонтувати все можна буде найближчим часом. Скажемо, протягом наступних двох тижнів", — зазначив Сахарук.

Крім того, в ефірі єдиного інформаційного телемарафону він розповів, що, попри погодинні відключення, значно заощадити електроенергію не виходить. Адже люди починають активно використовувати її у періоди між відключеннями.

"Всі свої вправи люди починають робити тоді, коли світло з'являється, і просто немає можливості сильно зекономити. Тому що, все, що відкладається, воно відкладається на той час, коли буде світло", — каже виконавчий директор ДТЕК.

Він додав, що про якусь значну економію електроенергії можна говорити тільки тоді, коли у людей протягом доби є світло, і користування енергоємними приладами можна перенести на інший час.

Нагадаємо, раніше в "Укренерго" пояснили, чому світло у деяких будинках вимикають поза графіком.

У вас немає світла, а у сусіда є: чому так відбувається