Електробуси

У великих українських містах збільшать кількість автобусів з електродвигуном, а по всій країні розвиватимуть інфраструктуру зарядних станцій. Відповідний законопроєкт №8172 у першому читанні прийняла Верховна Рада.

У пояснювальній записці йдеться, що цей законопроєкт має створити умови для поширення транспорту з електричними двигунами та розвитку відповідної інфраструктури. Це має зменшити залежність України від імпорту енергоносіїв та знизити кількість шкідливих викидів та парникових газів в атмоферу.

Зокрема, документ передбачає, що у містах з заселенням понад 250 тисяч людей на автобусних маршрутах кількість електробусів має становити не менше 25% станом на 1 січня 2027 року. Станом на 1 січня 2030 року їхня частка повинна зрости до 50%. А з 1 січня 2026 року мають взагалі заборонити закупівлю автобусів з двигунами внутрішнього згоряння для маршрутів громадського транспорту у таких містах.

В усіх інших населених пунктах заборона на заукпівлю автобусів з двигунами внутрішнього згоряння почне діяти з 1 січня 2027 року. А з 1 січня 2033 планується допускати на міські автобусні маршрути у містах районного та обласного значення виключно електробуси.

Крім того, законопроєкт визначає розвиток електромобілів та інфраструктури зарядних станцій пріоритетним у державній політиці стосовно автотранспорту.
Наприклад, при проєктуванні нових багатоповерхівок не менше 50% паркувальних місць мають відводитись під електромобілі та оснастити станціями зарядки.

До того ж, зарядні станції планують встановити біля усіх  державних та комунальних установ. А процедура приєднання зарядних станцій до електричних мереж має бути спрощена.  

Нагадаємо, у разі блекауту проїзд у наземному транспорті в Києві буде безкоштовним. При такому сценарії на всіх маршрутах наземного транспорту працюватимуть автобуси, а рух поїздів метрополітену буде призупинений. 

Кличко повідомив, коли 18 автобусів від ЄС вийдуть на маршрути