Майже два роки триває повномасштабне вторгнення росії в Україну, і протягом всього цього часу внутрішньо переміщені українці стикаються з труднощами на шляху до інтеграції в нові громади, упередженнями стосовно себе, зокрема при працевлаштуванні. При цьому за оцінками МОМ кожна п'ята внутрішньо переміщена особа (загалом це близько 900 тисяч українців) хотіла б залишитись у новій громаді, якісно в ній інтегруватись і зробити її своїм новим домом.
Аби підтримати ВПО на шляху до цього, команда Happy Monday (ГО "Професіонали майбутнього") запускає кампанію "Ти вдома".
Мета — висвітлити позитивні сторони працевлаштування ВПО та цінності, які ці люди несуть для нових громад та місцевих роботодавців, підтримати самих внутрішніх переселенців і показати, що знайти роботу в новому місці перебування з хорошими умовами можливо.
"Це не перша наша соціальна ініціатива для підтримки внутрішньо переміщених осіб у питаннях працевлаштування. У 2022 році ми реалізували проєкт "Твоя кар’єрна перемога", в межах якого навчили понад 2000 ВПО навичкам пошуку роботи через освітні онлайн-заходи та індивідуальні кар’єрні консультації. Але аналізуючи зворотний зв’язок учасників зрозуміли, що навіть якщо пошукачі-переселенці вміють відмінно шукати роботу, мають якісні резюме, портфоліо, але роботодавці не готові наймати ВПО, то лише освітнім проєктом ми не вирішимо ситуацію", — розповідає Катерина Жученя, менеджерка проєкту "Ти вдома" і керівниця проєктного відділу Happy Monday (ГО "Професіонали майбутнього").
Тому компанія вирішила реалізувати ще один проект, аби показати роботодавцям, що професіоналізм не має географічних меж і не варто відмовляти у працевлаштуванні людині лише через статус ВПО.
У межах проєкту ви можете:
- ознайомитись з відеоісторіями 5 внутрішньо переміщених українців, які успішно працевлаштувались в нових громадах;
- поділитись власною історією пошуку роботи в статусі ВПО та викликами, проявами дискримінації, з якими ви стикнулись;
- долучитись до поширення інформаційних матеріалів.
До співпраці також запрошують представників бізнесу, які готові разом з командою проєкту розширювати можливості для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб таким чином:
- відкривати вакансії, дружні до ВПО;
- поділитися відкритими професійними можливостями (стажування, курси, освітні програми, конкурси, стипендійні програми і т.д.) або створити їх для ВПО;
- поділитися досвідом працевлаштування ВПО у форматі статей, дописів у власних соцмережах чи надіславши свої історії нам тощо.
Крім того, звертаються до представників громад, де наразі перебуває значна частка ВПО, з проханням їх підтримати та долучитися до поширення інформації, яка здатна змінити становище внутрішньо переміщених українців на ринку праці, де вони нерідко стикаються з проявами дискримінації.