В Україні запровадять додаткові виплати постраждалим від війни
Фото: НБУ

Міністерство соціальної політики разом зі структурами Червоного Хреста запровадять додаткові грошові виплати постраждалим від війни. Таке рішення прийняв Кабінет міністрів.

Право на виплату додаткової грошової допомоги від Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариство Червоного Хреста України матимуть постраждалі від війни вразливі категорії населення (їх окремо визначать у меморандумі про співпрацю), зокрема — із числа внутрішньо переміщених осіб, дані про яких внесені в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб. А також — з-поміж людей, які подали заявку на отримання допомоги через платформу “єДопомога”.

Орієнтовний загальний бюджет проєкт становить 2,4 млрд грн. Розмір допомоги на людину становитиме 2500 грн на місяць. Термін надання допомоги зараз становить місяць, проте його можуть збільшити за наявності фінансування. Також можуть переглядатись критерії надання допомоги з огляду на потреби.

Допомога буде виплачуватися без окремого звернення людини, незалежно від отримання інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Ця допомога не враховується під час обчислення сукупного доходу домогосподарства для всіх видів соціальної допомоги та не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

"Я рада, що Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариство Червоного Хреста України долучились та об’єднали зусилля з Урядом та іншими міжнародними партнерами для допомоги найбільш вразливим. Загалом в рамках додаткових програм, які ми вже погодили з міжнародними партнерами, розраховуємо надати додаткові грошові виплати 1,7 млн людей", — прокоментувала міністр соцполітики Марина Лазебна.

Українці зможуть оформити допомогу від ООН та ЮНІСЕФ через "Дію": хто саме