В Україні заборонили тонкі поліетиленові пакети
Фото: unsplash.com

З 1 січня цього року в Україні остаточно набув чинності закон про обмеження обігу пластикових пакетів. Тепер під забороною опинились тонкі та надтонкі поліетиленові пакети з товщиною стінки до 50 мкм, а також оксорозкладні пакети.

Як пояснює ініціатива Zero Waste Lviv, насамперед йдеться про так звані пакети "маєчки", які тепер заборонено розповсюджувати навіть як первинне пакування для сипучих продуктів, риби та мʼяса. І навіть на платній основі.

Це означає, що тонкі та надтонкі поліетиленові пакети мають взагалі зникнути з магазинів, супермаркетів та ринків, а також із закладів харчування та надання послуг. Їх мають замінити біорозкладні пакети, які відповідають державним стандартам та мають відповідне маркування.

Тепер дозволеними в Україні лишаються лише товсті поліетиленові пакети, проте їх також можна розповсюджувати лише на платній основі. Також заборона не діє на пакети для сміття, пакети для прибирання за собаками, поліетиленові рукавички пластикові контейнери та інше подібне пакування.

За порушення цього закону суб'єктами господарювання (магазинами, продавцями на ринках тощо) передбачений штраф у розмірі 8500 грн, а при повторному порушенні він зростає до 17 000 грн. Контролюватиме дотримання законодавства Держпродспоживслужба.

Як зазначають активісти, заборона поліетиленових пакетів та заміна їх на біорозкладні спростить роздільний збір органічних відходів. Адже зібрані в біорозкладні пакети рештки продуктів можна викидати у баки для органіки разом із пакетом.

Нагадаємо, у Києві оновили мапу контейнерів, куди можна здати відпрацьовані батарейки, лампи та інші небезпечні відходи. Загалом таких контейнерів у столиці вже нараховується 210 одиниць.

У Новій Зеландії заборонили продаж сигарет наступному поколінню