В Україні відбудеться ЛГБТ+ кінофестиваль
Кадр з фільму Holding the Man

В Україні відбудеться перший в історії кінофестиваль на ЛГБТ+ та квір тематику. Він матиме назву "Сонячний зайчик" (Sunny Bunny) на честь позаконкурсної програми фестивалю "Молодість", пише Variety.

За даними видання, подію анонсували на Роттердамському кінофестивалі. Провести фестиваль планують у червні, коли по всьому світу традиційно відзначають Місяць гордості (Pride Month).

"Можливо, це трохи стереотипно — проводити його у червні, оскільки це Місяць гордості, але це дасть нам більше часу для підготовки", — розповів Variety програмер фестивалю "Молодість" Богдан Жук.

Він зазначив, що ця подія все ще може залишатися частиною "Молодості" у тій чи іншій формі, оскільки війна може внести свої корективи. Зараз план полягає у тому, щоб все ж провести подію окремо, але зберегти зв'язок із материнським фестивалем.

За словами Жука, "Сонячний зайчик" був натхнений премією Teddy Award Берлінського кінофестивалю, а його метою є гідно представити квір-спільноти у всьому їх різноманітті. Також фестиваль зачіпатиме тему ЛГБТ+ людей на війні.

"Говорити про квір-людей в армії важливо. Вони там, воюють. Останнім часом, особливо від початку вторгнення, багато військових-добровольців та інших причетних до цього людей роблять публічні камінг-аути. Як квіри, геї, бісексуали, транслюди", — каже Богдан Жук.

Він додав, що зараз важливо створювати ще більше простору для квір-спільноти та знімати різноманітні фільми на цю тематику.

"Ми втомилися від усіх цих фільмів та історій, які обертаються навколо прийняття квір-персонажа кимось іншим. Ми хочемо іншого: ми хочемо веселощів. Ми не хочемо трагедії. Ми закінчили з цим", — зазначає Жук.

Нагадаємо, документальний фільм Шона Пенна про Україну увійшов до конкурсної програми 73-го Берлінського кінофестивалю. Стрічка під назвою "Суперсила" розповідає про протистояння між президентом Володимиром Зеленським та російським диктатором володимиром путіним.

Кіно незламності: у Києві відбудеться фестиваль "Тиждень ізраїльського кіно"