В Україні можливі землетруси до 8 балів
Фото: Aydin Arik / Anadolu Agency

В Україні також можливі потужні землетруси магнітудою навіть до 8 балів за шкалою Ріхтера. Про це повідомив сейсмолог НАН Олександр Кендзера в ефірі національного телемарафону.

Він пояснив, що наша країна знаходиться у тому ж сейсмоактивному поясі, що і Туреччина. Землетруси залежать від того, з якою швидкістю рухаються тектонічні плити — через цей рух відбувається накопичення енергії, яка вивільняється таким чином. Зупинити рух тектонічних плит неможливо.

"Пояс утворився внаслідок того, що Євразійська плита тисне на Арабську плиту, Африканську плиту та інші плити, які утворилися між ними. Очевидно, що ці плити також зупинити не можна. Раніше чи пізніше там теж будуть землетруси", — пояснив Кендзера.

За його словами, найближча до України сейсмоактивна зона знаходиться на території Румунії, однак землетруси можуть відчуватися по всій території України. Підземні поштовхи можуть відчути навіть у росії — у москві та санкт-петербурзі.

"Найсильніші [землетруси] будуть у тих районах, що перебувають найближче до епіцентру — це південний захід Одеської області. Можливі землетруси інтенсивністю 8 балів", — каже сейсмолог. 

Нагадаємо, двох громадян України, які вважались загиблими під час катастрофічного землетрусу у Туреччині, все ж вдалося врятувати з-під завалів. Станом на 12 лютого кількість загиблих від землетрусу у Туреччині вже налічує 29 600 осіб, а у сусідній Сирії — 3 575 осіб.

На півдні Туреччини та Сирії стався потужний землетрус: що відомо