В Україні створять експертну групу зі збереження культурної спадщини в умовах війни

26 жовтня в Києві відбулася міжнародна конференція "Культурна спадщина в умовах війни: захист, збереження та реставрація". У ній взяли участь українські й міжнародні експерти, які досліджували питання із захисту нерухомої культурної спадщини та культурних цінностей в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну.

У ході заходу анонсували створення карти рекомендацій із захисту, збереження та реставрації й вирішили створити експертну групу, яка буде цим займатися. У неї увійдуть спеціалісти у сфері охорони культурної спадщини, правозахисники, архітектори, реставратори, археологи та представники громадськості. 

Загалом в областях пошкоджено близько однієї тис. об'єктів культурної спадщини та культурних інституцій, частина з яких розташована у звичайних сучасних будинках. Останні верифіковані цифри на сьогодні: понад 550 епізодів воєнних злочинів російських військ проти культурної спадщини України.

Катерина Чуєва, заступник міністра культури та інформаційної політики України

Серед ушкоджених, зокрема, 171 об'єкт зі статусом пам'ятки, 146 об'єктів цінної історичної забудови, 58 пам'яток і творів мистецтва, які не перебувають на обліку як пам'ятки культурної спадщини (пам'ятники героям АТО, мозаїки, вітражі тощо), 44 музеї. Наразі не вдається отримати правдиву інформацію про стан об'єктів культурної спадщини, розташованих на тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, Мінкульт поповнив Національний перелік нематеріальної культурної спадщини Україні та додав до нього 21 пункт. 

Одесу можуть внести до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО до кінця року