В Україні стало простіше отримати статус безробітного

Верховна Рада спростила набуття статусу безробітного під час воєнного стану в Україні. Депутати ухвалили проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань функціонування сфер зайнятості та загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в період воєнного стану".

Проект № 7275 передбачає, що під час воєнного стану та протягом 180 днів після його призупинення або скасування українці зможуть отримати статус безробітного без вимог, що зазвичай передбачені процедурою. Набуття такого статусу спростили і для внутрішньо переміщених осіб, які не мають документів.

Статус безробітного зможуть отримати внутрішньо переміщені особи, які не розірвали трудові відносини із попереднім роботодавцем.

Також ВР встановила максимальний розмір допомоги по безробіттю не більше 1,5 мінімальної заробітної плати. Щоб отримати виплати з безробіття, українцям не доведеться особисто відвідувати центри зайнятості. Але при цьому потрібно буде підтвердити у будь-який спосіб комунікації свій намір прибувати у статусі безробітного.

"Визначати розмір допомоги по безробіттю для внутрішньо переміщених осіб, які не мають необхідних документів, відповідно до наявної інформації в реєстрах та базах даних органів виконавчої влади", — йдеться у проекті закону.

Людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях або на яких проводяться бойові дії і не мають можливості відвідати центри зайнятості, не позбавлятимуть статусу безробітного. Також їм продовжать виплачувати допомогу з безробіття.

Проект закону також передбачає впорядкування механізму видачі та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в умовах воєнного часу.

Будуть розширені можливості програми надання центрами зайнятості застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю у разі втрати ними частини заробітної плати (доходу) у зв'язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції (робіт, послуг).

"Дозволити Уряду запроваджувати додаткові види державної підтримки внутрішньо переміщених осіб, безробітних та роботодавців, зокрема: надавати роботодавцю, який працевлаштовує безробітних внутрішньо переміщених осіб, компенсацію витрат на оплату праці таким працівникам; надавати фінансову допомогу для організації підприємницької діяльності безробітним особам, які виявили таке бажання", — йдеться у прийнятому проекті закону.

Спротив російській окупації, день 58